Місія України при НАТО

, Київ 03:21

Блокування Угорщиною засідань комісії Україна-НАТО дратує і Альянс і Київ - Пристайко

14 лютого, 15:45

Це питання Порошенко і Столтенберг обговорюватимуть на зустрічі в рамках Мюнхенської безпекової конференції.

Глава Місії України при Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Вадим Пристайко наголошує, що блокування Угорщиною засідань Комісії Україна-НАТО дратує Альянс не менше, ніж Україну.

Про це він сказав журналістам в кулуарах засідання міністрів оборони країн-членів НАТО у Брюсселі.

На переконання Пристайка, пропозиції Угорщини щодо розблокування засідань Комісії Україна-НАТО не можна назвати компромісними.

"Та пропозиція, яка зроблена, умовно кажучи, угорською стороною, яким чином вони бачать можливість, що вони відступлять і розблокують, на мою думку, це не є компромісом, це є вимога, це є тиск прямий і безпосередній. Те, що каже угорська сторона, що поки вони не отримають легально підтверджуючих документів, що наш закон не буде імплементований, я просто не бачу предмету розмови у такому тоні", - сказав Пристайко.

За словами дипломата, українська сторона пропонує вирішити це питання в рамках Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2018 рік.

Як сказав Пристайко, угорська сторона наполягає, що Україна законом про освіту порушила певні положення попередньої Річної національної програми на 2017 рік, в якій Україна брала на себе зобов'язання захищати інтереси всіх національних меншин. Він підкреслив, що українська сторона зрозуміла позицію угорської сторони та рекомендації Венеціанської комісії і готова ці рекомендації включити в Річну національну програму на 2018 рік.

Також він сказав, що обговорення розблокування Угорщиною засідань Комісії Україна-НАТО стане одним з питань майбутньої зустрічі президента України Петра Порошенка та генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга (УНІАН: генсек НАТО 13 лютого заявив про намір зустрітися з Порошенком цього тижня в рамках Мюнхенської конференції з безпеки).

За його словами, 13 лютого Столтенберг підтвердив, що "НАТО розчарований цією ситуацією і хотів би пошвидше припинити блокування, і розраховує на те, що воно найближчим часом вирішиться". "Одна із задач президента і генерального секретаря - ми хочемо обмінятися думками, яким чином це можна зробити, які пропозиції і на що готова українська сторона", - сказав Пристайко.

"Президент також обговорить перспективи проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО у Брюсселі в липні цього року", - додав посол.

За словами Пристайка, зараз не розглядається жодний варіант дій на той випадок, якщо засідання Комісії Україна-НАТО не відбудеться. "У нас немає ніякого плану, що ми будемо робити, якщо не відбудеться, тому що ми плануємо, що відбудеться. В квітні ми плануємо, що відбудеться засідання міністрів закордонних справ і Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Для цього має приїхати міністр Клімкін. Я сподіваюся, що до цього часу нам вдасться спільними зусиллями все ж таки проблему з Угорщиною вирішити. Яка дратує НАТО не менше, повірте, ніж Україну", - наголосив Пристайко.

На лютневому засіданні міністрів оборони країн-членів Альянсу Комісія Україна-НАТО не засідатиме. Пристайко зауважив, що українська сторона це відзначає з прикрістю. "І нас дійсно це турбує, тому що востаннє ми зустрічалися у такому форматі у 2016 році. Для країни, яка воює і захищає себе, в цьому конкретному випадку військово, не зустрічатися на рівні керівників військових відомств, ми вважаємо, це просто занедбані можливості", - наголосив Пристайко.

Як повідомляв УНІАН, новим законом «Про освіту», який набув чинності 28 вересня 2017 року, в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Право осіб, які належать до національних меншин, на навчання рідною мовою реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної нацменшини поряд з державною мовою.

Мовні положення закону (ст. 7) викликали занепокоєння Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії.

Згідно з висновком Венеціанської комісії, оприлюдненим 8 грудня 2017 року, українській владі рекомендовано збалансувати положення мовної статті.

Міністерство освіти і науки запропонувало три варіанти імплементації ст. 7 закону «Про освіту» щодо мови навчання в Україні, які будуть прописані в законі «Про загальну середню освіту». Відповідний законопроект буде внесено на розгляд Верховної Ради навесні.

7 лютого заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар за результатами поїздки до Закарпатської області заявив про узгодження з угорською стороною шляхів врегулювання «мовного питання» в освітніх закладах Закарпаття.

Своєю чергою в МЗС Угорщини заперечили досягнення з Україною порозуміння щодо навчання мовами меншин. 13 лютого Столтенберг закликав Київ і Будапешт врегулювати конфлікт навколо закону про освіту, аби проведення засідань Комісії Україна-НАТО було розблоковано.

Джерело:  |  УНІАН Автор: Ірина Сомер

Останні інтерв`ю

Вадим Пристайко: «Завжди виникають суперечки між країнами, які відчувають безпосередню загрозу, і тими, хто вірить, що все обійдеться» | 03 березня, 11:50

Тиждень обговорив перспективи розширення Аль­янсу, особливості планів України та вплив політики на безпекову складову блоку з Главою Місії України при НАТО Вадимом Пристайком.
Інтерв`ю | Джерело: Тиждень.ua | Автор: Юрій Лапаєв

Интервью с послом Украины при НАТО: "Через десять лет после Бухареста ситуация не изменилась" | 20 лютого, 11:38

Сайт "Сегодня" продолжает публиковать заметки с полей Мюнхенской конференции по безопасности, где кроме общих вопросов об архитектуре мировой безопасности, возвращению к временам "холодной войны" и угроз со стороны КНДР, обсуждали и возможное расширение ЕС и НАТО за счет центрально-европейских стран. По словам Посла Украины при НАТО Вадима Пристайко, которого сайт "Сегодня" встретил на полях Мюнхенской конференции (он присутствовал на переговорах Петра Порошенко с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом), Украина выполнила уже треть натовских стандартов из числа обязательных и до 2020 года действительно может успеть выполнить и всю повестку.
Інтерв`ю | Джерело: Сегодня |

НАТО ще не виробило політику щодо окупованого Криму - Глава Місії України при Альянсі | 10 лютого, 10:34

Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Північноатлантичний альянс ще не сформував свою політику щодо Криму.
Інтерв`ю | Джерело: Радіо "Свобода" | Автор: Віталій Єреміца

Kyiv, Budapest to find solution to unlock NATO-UA Commission ministerial-level meeting | 09 лютого, 20:44

Head of Ukraine’s Mission to NATO, Ambassador Vadym Prystaiko, is convinced that together with Hungarian partners a solution will be found to unlock the meeting of the NATO-Ukraine Commission (NUC) at the ministerial level.
Інтерв`ю | Джерело: УНІАН | Автор: Ірина Сомер

Вадим Пристайко, Глава Місії України при НАТО: Шлях для надання Україні летальної зброї в Альянсі відкритий | 05 січня, 12:47

Рік євроатлантичної України у партнерстві з НАТО приніс багато досягнень, але завершився й певними проблемними для Києва моментами. Про плани виходу наступного року на вищий рівень співробітництва з Альянсом, розблокування поміж союзників надання Україні летальної зброї та політичний талант нинішнього генсека глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко розповів в інтерв'ю власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі.
Інтерв`ю | Джерело: Укрінформ | Автор: Андрій Лавренюк

Глава Місії

Контакти

Адреса: VA Building, NATO HQ, Bd. Leopold III,1110 Brussels Belgium. Переглянути на мапі
Телефон: + 32 (2) 707 27 24
Факс: +32 (2) 707 27 28
Ел. пошта: pm_nato@mfa.gov.ua