Місія України при НАТО

, Київ 16:23

Делегація Міністерства оборони України взяла участь у засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони

22 лютого 2013, 16:45

У Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андреса Фог Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони. Делегацію України для участі в засіданні очолив Міністр оборони України Павло Лебедєв.

Перед початком засідання Міністр оборони України мав зустріч з Генеральним секретарем НАТО. Генеральний секретар НАТО зазначив, що Альянс цінує партнерське співробітництво з Україною.

Затвердження в Україні стратегічних документів стосовно розвитку сектору безпеки і оборони та реформування Збройних Сил України створило необхідну базу для розвитку практичного партнерства України з НАТО з усіх питань, що становлять взаємний інтерес. Висловлено вдячність Україні за її діяльність щодо підтримання миру та стабільності, а також її участь в операціях Альянсу та в Силах реагування НАТО.

В свою чергу Павло Лебедєв висловив вдячність за відновлення проведення засідань Комісії Україна – НАТО. Зазначив, що в рамках свого позаблокового статусу Україна зацікавлена як у реалізації всіх існуючих механізмів співробітництва з Альянсом, так і у їх розширенні.

Сторони підтвердили готовність України та Альянсу до подальшого розвитку конструктивного партнерства.

Під час зустрічі було підписано Угоду між Україною та НАТО щодо участі в антипіратській операції Альянсу "Океанський щит".

У ході засідання Комісії Міністр оборони України наголосив, що Україна розглядає практичне співробітництво з Альянсом як вагомий елемент реалізації реформ у секторі безпеки і оборони України.
Павло Лебедєв поінформував своїх колег про зміст реформ, що тривають в Міністерстві оборони та Збройних Силах України, зокрема щодо основних положень Стратегічного оборонного бюлетеню та Концепції реформування і розвитку Збройних Сил України до 2017 року.

– Метою проведення реформ в оборонному відомстві є створення мобільних, високопрофесійних Збройних Сил, здатних адекватно реагувати на виклики сьогодення, а також спроможних брати активну участь у міжнародних заходах з підтримання миру і безпеки, – зазначив Павло Лебедєв.

Він окремо зупинився на питанні щодо стану та перспектив співробітництва України з НАТО в контексті концептуальних документів оборонного планування. Міністр оборони України відзначив прогрес, досягнутий Україною у переході на сучасні стандарти, у тому числі розробці Концепції оперативних (бойових) спроможностей, започаткуванні Системи оперативних стандартів Збройних Сил України та оптимізації структури української армії.

Також, глава українського оборонного відомства зазначив, що одним з пріоритетних напрямів для України є миротворча діяльність. Павло Лебедєв поінформував присутніх про перспективи участі нашої держави в операціях Альянсу в Косово, Афганістані, Силах реагування НАТО, а також операції "Океанській щит". За словами Міністра оборони, Україна зацікавлена у поглибленні практичної взаємодії за існуючими напрямками, отриманні фахової допомоги з боку НАТО та країн-членів у процесі здійснення перетворень у секторі оборони та безпеки.

У своїх виступах Міністри оборони країн НАТО – учасники засідання наголосили на важливості продовження співробітництва між Україною та НАТО у рамках Річної національної програми, Процесу планування та оцінки сил і щорічного Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО, залученні до перспективних проектів "Розумної оборони" та Ініціативи поєднаних сил, а також започаткування нових програм та ініціатив, таких як програма НАТО з удосконалення військової освіти.

Павло Лебедєв повідомив присутніх про Середньострокові пріоритети співробітництва України та НАТО в оборонній сфері, а саме: підтримання воєнно-політичного діалогу, сприяння здійсненню реформування та розвитку Збройних Сил України, здійснення внеску в забезпечення міжнародної безпеки, а також оборонно-технічне співробітництво.

Учасники засідання високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.

За підсумками засідання міністри оборони країн Альянсу схвалили Пріоритети співробітництва України та НАТО в оборонній сфері на середньострокову перспективу.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.