Місія України при НАТО

, Київ 12:59

У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.Ставнійчук

19 червня 2013, 18:36

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря Альянсу А.Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні послів, присвячене питанню реалізації в Україні конституційної реформи.

Про зміст конституційних перетворень та основні кроки, що здійснюються Україною у цій сфері, постійних представників держав-членів Альянсу поінформувала Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.Ставнійчук.

Вона наголосила, що основною метою конституційного процесу є вдосконалення положень Конституції України відповідно до усталених європейських стандартів, насамперед у сфері прав і свобод людини, демократії та верховенства права. З огляду на це пріоритетним завданням конституційного процесу є створення належних умов для судової реформи, побудови публічної влади на засадах взаємосприяння, балансів, стримувань і противаг. Ключовим є також питання забезпечення реального народовладдя. Крім того, в ході продовження конституційної реформи важливим є питання приведення до європейських стандартів інституту прокуратури в Україні.

Окрему увагу було приділено діяльності Конституційної Асамблеї, в рамках якої продовжується змістовна робота з підготовки пропозицій щодо оновлення Конституції України, зокрема з огляду на заплановане на 21 червня ц.р. пленарне засідання Асамблеї, на якому буде розглянуто проект Концепції змін до Конституції України.

Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили зусилля України, спрямовані на реалізацію масштабних внутрішньодержавних перетворень, у тому числі в контексті виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, узгоджених під час Шістнадцятого саміту Україна-ЄС у лютому ц.р.

У своїх виступах учасники засідання наголосили на важливості продовження співробітництва між Україною та НАТО в рамках виконання Річних національних програм. Учасники засідання КУН високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | Сьогодні, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.