Місія України при НАТО

, Київ 21:48

У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.Ставнійчук

19 червня 2013, 18:36

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря Альянсу А.Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні послів, присвячене питанню реалізації в Україні конституційної реформи.

Про зміст конституційних перетворень та основні кроки, що здійснюються Україною у цій сфері, постійних представників держав-членів Альянсу поінформувала Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.Ставнійчук.

Вона наголосила, що основною метою конституційного процесу є вдосконалення положень Конституції України відповідно до усталених європейських стандартів, насамперед у сфері прав і свобод людини, демократії та верховенства права. З огляду на це пріоритетним завданням конституційного процесу є створення належних умов для судової реформи, побудови публічної влади на засадах взаємосприяння, балансів, стримувань і противаг. Ключовим є також питання забезпечення реального народовладдя. Крім того, в ході продовження конституційної реформи важливим є питання приведення до європейських стандартів інституту прокуратури в Україні.

Окрему увагу було приділено діяльності Конституційної Асамблеї, в рамках якої продовжується змістовна робота з підготовки пропозицій щодо оновлення Конституції України, зокрема з огляду на заплановане на 21 червня ц.р. пленарне засідання Асамблеї, на якому буде розглянуто проект Концепції змін до Конституції України.

Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили зусилля України, спрямовані на реалізацію масштабних внутрішньодержавних перетворень, у тому числі в контексті виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, узгоджених під час Шістнадцятого саміту Україна-ЄС у лютому ц.р.

У своїх виступах учасники засідання наголосили на важливості продовження співробітництва між Україною та НАТО в рамках виконання Річних національних програм. Учасники засідання КУН високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.