Місія України при НАТО

, Київ 16:21

Спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки Геннадій Латій взяв участь в засіданні Комісії Україна-НАТО

09 грудня 2013, 16:42

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників за участю Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Геннадія Латія.

Засідання пройшло під головуванням Заступника Помічника Генерального секретаря НАТО з питань політики та безпеки Дж.Аппатурая.

В ході засідання були обговорені актуальні питання розвитку ситуації на Близькому Сході та в Північній Африці. Зокрема, відбувся обмін думками щодо триваючого конфлікту в Сирії, періодичних спалахів ізраїльсько-палестинського конфлікту, відновлення масових протестів у Єгипті, сутичок у Лівії, а також ролі міжнародного співтовариства у пошуку шляхів відновлення миру і стабільності у цьому регіоні.

Україна та НАТО не беруть безпосередньої участі у зусиллях з врегулювання ситуації в регіоні Близького Сходу та Північної Африки, втім пильно спостерігають за розвитком подій, оскільки вони можуть мати вплив на безпекову ситуацію в регіоні та поза його межами, включно з євроатлантичним простором.

Учасники засідання висловили підтримку важливості проведення діалогу з актуальних проблем цього регіону в рамках Комісії Україна-НАТО, що сприятиме кращому розумінню подій і, в кінцевому рахунку – зміцненню міжнародної стабільності і безпеки.

На звернення української сторони представники США, Італії та Туреччини висловили готовність їх країн надати максимальне сприяння у звільненні українських громадян, які стали заручниками в Лівії.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.