Місія України при НАТО

, Київ 21:50

Комісія Україна-НАТО за участю заступника Міністра закордонних справ України Андрія Олефірова обговорила результати співробітництва у 2013 році та останній розвиток подій у внутрішньополітичному житті нашої держави

10 грудня 2013, 16:46

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комісії Україна – НАТО (КУН) на рівні послів за участю заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату А.Олефірова.

Засідання було присвячене обговоренню результатів виконання Річної програми співробітництва України з НАТО на 2013 р. У цьому контексті КУН відзначила високу динаміку політичного діалогу та практичного співробітництва між Україною та НАТО, включаючи суттєвий внесок нашої держави в усі операції та місії під проводом Альянсу. Також було відзначено відчутні результати у реформуванні внутрішнього життя України відповідно до європейських стандартів. Висловлено переконання у необхідності продовження в наступному році зазначених реформ з метою зміцнення поточних результатів.

На численні прохання союзників українською стороною були надані вичерпні роз’яснення стосовно мотивів відкладення підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також щодо останніх подій у внутрішньополітичному житті нашої держави.

Стороною НАТО було наголошено, що стурбованість останніми подіями зумовлена одностайним переконанням союзників в тому, що Україна є невід’ємним членом Європейської сім’ї, цінним та особливим партнером Альянсу, який має продовжувати свій євроінтеграційний поступ.

Альянс запевнив українську сторону в тому, що поважає суверенне рішення Уряду України відкласти підписання Угоди про асоціацію з ЄС, водночас висловив сподівання, що повернеться до цього питання якомога швидше, узгодивши з ЄС усі питання, що наразі перешкоджають підписанню Угоди. Наголошено на тому, що європейська і євроатлантична спільнота не сприймає зовнішній тиск на жодну суверенну країну при прийнятті нею важливих геополітичних рішень.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.