Місія України при НАТО

, Київ 12:53

Комісія Україна-НАТО за участю заступника Міністра закордонних справ України Андрія Олефірова обговорила результати співробітництва у 2013 році та останній розвиток подій у внутрішньополітичному житті нашої держави

10 грудня 2013, 16:46

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комісії Україна – НАТО (КУН) на рівні послів за участю заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату А.Олефірова.

Засідання було присвячене обговоренню результатів виконання Річної програми співробітництва України з НАТО на 2013 р. У цьому контексті КУН відзначила високу динаміку політичного діалогу та практичного співробітництва між Україною та НАТО, включаючи суттєвий внесок нашої держави в усі операції та місії під проводом Альянсу. Також було відзначено відчутні результати у реформуванні внутрішнього життя України відповідно до європейських стандартів. Висловлено переконання у необхідності продовження в наступному році зазначених реформ з метою зміцнення поточних результатів.

На численні прохання союзників українською стороною були надані вичерпні роз’яснення стосовно мотивів відкладення підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також щодо останніх подій у внутрішньополітичному житті нашої держави.

Стороною НАТО було наголошено, що стурбованість останніми подіями зумовлена одностайним переконанням союзників в тому, що Україна є невід’ємним членом Європейської сім’ї, цінним та особливим партнером Альянсу, який має продовжувати свій євроінтеграційний поступ.

Альянс запевнив українську сторону в тому, що поважає суверенне рішення Уряду України відкласти підписання Угоди про асоціацію з ЄС, водночас висловив сподівання, що повернеться до цього питання якомога швидше, узгодивши з ЄС усі питання, що наразі перешкоджають підписанню Угоди. Наголошено на тому, що європейська і євроатлантична спільнота не сприймає зовнішній тиск на жодну суверенну країну при прийнятті нею важливих геополітичних рішень.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | Сьогодні, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.