Місія України при НАТО

, Київ 03:31

Відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони

27 лютого 2014, 16:35

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андреса Фога Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони. Делегацію України на цьому заході очолив Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник.

Учасники засідання підвели підсумки минулорічної співпраці України з НАТО в оборонній сфері та засвідчили готовність продовжувати таку співпрацю з метою подальшого реформування оборонного сектору нашої держави відповідно до найбільш прогресивних світових стандартів. У цьому контексті було окреслено напрями відповідної взаємодії на ближчу перспективу. Міністри оборони держав-членів НАТО підтвердили готовність Альянсу до продовження розвитку особливого партнерства з Україною у рамках існуючих механізмів, а також подальшого надання всебічної допомоги у реформуванні сектору оборони нашої держави.

На прохання сторони НАТО Глава української делегації поінформував присутніх про кроки,  здійснені в Україні за останній час з метою політичної, економічної та соціальної стабілізації країни, а також недопущення сепаратиських проявів. Окремо він зупинився на місці та ролі, а також завданнях Міноборони та Збройних Сил України в сучасних умовах.

Сторона НАТО підтвердила відданість положенням Хартії про особливе партнерство з Україною, зокрема в частині, що стосується підтримки Альянсом демократичного розвитку, територіальної цілісності та суверенності України. Міністри оборони Альянсу також підтримали зусилля нової української влади щодо стабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні та якомога скорішого подолання кризи, висловили жалобу за жертвами нещодавніх протистоянь та наголосили на важливості активного продовження процесу реформ, в тому числі в рамках курсу на європейську інтеграцію.

 

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.