Місія України при НАТО

, Київ 05:19

В Брюсселі відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО

02 березня 2014, 19:38

На термінове звернення України від 1 березня ц.р. в штаб-квартирі НАТО 2 березня ц.р. відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО.

Вперше за 17-річну історію відносин України з НАТО засідання КУН було проведено згідно зі ст. 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року, яка передбачає створення Україною та НАТО кризового консультативного механізму для проведення спільних консультацій в будь-якому випадку, коли Україна вбачатиме пряму загрозу своїй територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці.

До та після засідання КУН проведено екстрене засідання Північноатлантичної ради, за результатами якого було оприлюднено заяву ПАР щодо ситуації в Україні.

Під час засідання КУН українською стороною було надано вичерпну інформацію щодо останнього розвитку подій на території України, зокрема в АР Крим, внаслідок військового втручання з боку Російської Федерації, яке є порушенням фундаментальних норм міжнародного права та зобов’язань РФ  за міжнародними та двосторонніми договорами.

Країни-члени Альянсу висловили одностайну підтримку незалежності, державного суверенітету України, а також високо оцінили зважені дії української влади у кризовій ситуації.

Союзники засудили дії Російської Федерації на території нашої держави, визнавши їх порушенням норм міжнародного права. Альянс також запевнив, що вживатиме усіх можливих політичних заходів для переведення ситуації в політичне русло та її вирішення шляхом повернення Росії за стіл переговорів, а також виведення сил та засобів її збройних сил до місць їх постійної дислокації.

Зазначені політичні заходи також матимуть на меті запобігання подальшої ескалації ситуації, припинення неправомірних дій РФ на території нашої держави.

Крім того, Альянс засвідчив готовність розглянути всі інші пропозиції України щодо подальшого його залучення до політичного процесу нормалізації ситуації.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.