Місія України при НАТО

, Київ 13:11

В Брюсселі відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО

02 березня 2014, 19:38

На термінове звернення України від 1 березня ц.р. в штаб-квартирі НАТО 2 березня ц.р. відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО.

Вперше за 17-річну історію відносин України з НАТО засідання КУН було проведено згідно зі ст. 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року, яка передбачає створення Україною та НАТО кризового консультативного механізму для проведення спільних консультацій в будь-якому випадку, коли Україна вбачатиме пряму загрозу своїй територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці.

До та після засідання КУН проведено екстрене засідання Північноатлантичної ради, за результатами якого було оприлюднено заяву ПАР щодо ситуації в Україні.

Під час засідання КУН українською стороною було надано вичерпну інформацію щодо останнього розвитку подій на території України, зокрема в АР Крим, внаслідок військового втручання з боку Російської Федерації, яке є порушенням фундаментальних норм міжнародного права та зобов’язань РФ  за міжнародними та двосторонніми договорами.

Країни-члени Альянсу висловили одностайну підтримку незалежності, державного суверенітету України, а також високо оцінили зважені дії української влади у кризовій ситуації.

Союзники засудили дії Російської Федерації на території нашої держави, визнавши їх порушенням норм міжнародного права. Альянс також запевнив, що вживатиме усіх можливих політичних заходів для переведення ситуації в політичне русло та її вирішення шляхом повернення Росії за стіл переговорів, а також виведення сил та засобів її збройних сил до місць їх постійної дислокації.

Зазначені політичні заходи також матимуть на меті запобігання подальшої ескалації ситуації, припинення неправомірних дій РФ на території нашої держави.

Крім того, Альянс засвідчив готовність розглянути всі інші пропозиції України щодо подальшого його залучення до політичного процесу нормалізації ситуації.

Останні новини

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.

Представники України та Альянсу обговорили питання реалізації Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні | 21 листопада 2017, 17:25

Делегація України взяла участь у засіданні Комітету з партнерств та колективної безпеки у форматі Комісії Україна – НАТО, яке відбулось у штаб-квартирі Альянсу 20 листопада цього року.