Місія України при НАТО

, Київ 12:49

Заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ від 1 квітня 2014 року

01 квітня 2014, 17:02

Заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, ухвалена на засіданні КУН в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 1 квітня 2014 року:

Ми, міністри закордонних справ – члени Комісії Україна-НАТО, єдині у нашому засудженні протизаконного військового вторгнення Росії в Україну, а також порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо протизаконну та нелегітимну “анексію” Криму Росією. Ми продовжимо працювати разом для досягнення політичного та дипломатичного рішення, яке відповідає міжнародному праву та поважає міжнародновизнані кордони України.

Ми закликаємо Росію здійснити деескалацію ситуації шляхом зменшення кількості її військовослужбовців в Криму до передкризового рівня та виведення їх на їхні бази; знизити військову активність вздовж кордонів України; відмінити незаконну та нелегітимну “анексію” Криму; утриматися від будь-якого подальшого втручання та агресивних дій в Україні; поважати права українського населення, в т.ч. кримських татар; а також виконати свої міжнародні зобов’язання та дотримуватися принципів міжнародного права.

Ми підтримуємо направлення в Україну спостережної місії ОБСЄ.

Ми високо цінуємо мужність, дисциплінованість та стриманість Збройних Сил України, які вони проявили перед обличчям провокацій.

Практичною демонстрацією відданості союзників особливому партнерству між Україною та НАТО стало узгодження нами конкретних кроків, спрямованих на зміцнення спроможності України забезпечувати власну безпеку.

НАТО і Україна активізують співробітництво та просуватимуть реформування в оборонній сфері шляхом реалізації програм щодо нарощення потенціалу та розвитку можливостей. Союзники по НАТО також посилять Офіс зв’язку НАТО в Києві за рахунок додаткових експертів.

Союзники продовжуватимуть працювати разом з Урядом України, Верховною Радою України та громадянським суспільством для посилення цивільного контролю над збройними силами та відповідними складовими сектора безпеки.

Союзники підтримують кроки, зроблені українським урядом для просування реформ та сприяння всеохоплюючому політичному процесу, на основі демократичних цінностей, поваги до прав людини, меншин та принципам верховенства права.

Ми вітаємо підписання Україною 21 березня ц.р. політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана демократичним цінностям і принципу верховенства права, має важливе значення для євроатлантичної зони. Союзники твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність України. Ми закликаємо Росію дотримуватися цих принципів.

Посилання на сайт НАТО

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | Сьогодні, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.