Місія України при НАТО

, Київ 18:58

Заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ від 1 квітня 2014 року

01 квітня 2014, 17:02

Заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, ухвалена на засіданні КУН в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 1 квітня 2014 року:

Ми, міністри закордонних справ – члени Комісії Україна-НАТО, єдині у нашому засудженні протизаконного військового вторгнення Росії в Україну, а також порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо протизаконну та нелегітимну “анексію” Криму Росією. Ми продовжимо працювати разом для досягнення політичного та дипломатичного рішення, яке відповідає міжнародному праву та поважає міжнародновизнані кордони України.

Ми закликаємо Росію здійснити деескалацію ситуації шляхом зменшення кількості її військовослужбовців в Криму до передкризового рівня та виведення їх на їхні бази; знизити військову активність вздовж кордонів України; відмінити незаконну та нелегітимну “анексію” Криму; утриматися від будь-якого подальшого втручання та агресивних дій в Україні; поважати права українського населення, в т.ч. кримських татар; а також виконати свої міжнародні зобов’язання та дотримуватися принципів міжнародного права.

Ми підтримуємо направлення в Україну спостережної місії ОБСЄ.

Ми високо цінуємо мужність, дисциплінованість та стриманість Збройних Сил України, які вони проявили перед обличчям провокацій.

Практичною демонстрацією відданості союзників особливому партнерству між Україною та НАТО стало узгодження нами конкретних кроків, спрямованих на зміцнення спроможності України забезпечувати власну безпеку.

НАТО і Україна активізують співробітництво та просуватимуть реформування в оборонній сфері шляхом реалізації програм щодо нарощення потенціалу та розвитку можливостей. Союзники по НАТО також посилять Офіс зв’язку НАТО в Києві за рахунок додаткових експертів.

Союзники продовжуватимуть працювати разом з Урядом України, Верховною Радою України та громадянським суспільством для посилення цивільного контролю над збройними силами та відповідними складовими сектора безпеки.

Союзники підтримують кроки, зроблені українським урядом для просування реформ та сприяння всеохоплюючому політичному процесу, на основі демократичних цінностей, поваги до прав людини, меншин та принципам верховенства права.

Ми вітаємо підписання Україною 21 березня ц.р. політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана демократичним цінностям і принципу верховенства права, має важливе значення для євроатлантичної зони. Союзники твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність України. Ми закликаємо Росію дотримуватися цих принципів.

Посилання на сайт НАТО

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.