Місія України при НАТО

, Київ 01:41

Комісія Україна-НАТО обговорила актуальні питання енергетичної безпеки України

13 травня 2014, 18:20

В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників за участю Голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва та заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Діденка.

В ході засідання були обговорені актуальні питання енергетичної безпеки України в контексті військової агресії з боку РФ. Зокрема, відбувся обмін думками щодо безпеки енергопостачання до України та інших країн Європи на фоні дедалі більш агресивної політики Росії у сфері газопостачання.

Також були обговорені шляхи диверсифікації шляхів постачання енергетичних ресурсів в Україну, посилення енергоефективності, перспективи створення консорціуму з управління ГТС України за участю США та ЄС.

Окрему увагу на засіданні було приділено шляхам вирішення проблеми надмірної ціни на газ для України, що виставляється РФ, в т.ч. із залученням Стокгольмського арбітражу.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.