Місія України при НАТО

, Київ 03:35

Політичний директор МЗС України О.Макеєв обговорив з НАТО розвиток безпекової ситуації в Україні та політику стосовно тимчасово окупованого Криму

05 червня 2014, 19:15

В штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, участь в якому взяв Політичний директор МЗС України Олексій Макеєв.

Основну увагу під час засідання приділено сучасному розвитку безпекової ситуації в Україні, політики Уряду України щодо тимчасово окупованої території Криму, впливу цих та інших останніх подій на безпеку  України , Чорноморського регіону та Євроатлантичного простору в цілому. Союзники засвідчили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, наголосили на невизнанні анексії Криму, підтвердили готовність і надалі надавати Україні можливого сприяння в подоланні цього неочікуваного безпекового виклику.

Окрему увагу було приділено питанню звільнення українського режисера Олега Сенцова та інших громадян України, незаконно затриманих спецслужбами Росії.  Політдиректор МЗС України звернувся до держав-членів НАТО з проханням чинити цілеспрямований тиск на російську сторону з метою звільнення українських громадян. Союзники засвідчили готовність долучитися до цього процесу по своїх каналах.

Для більш деталізованого обговорення сучасної безпекової ситуації в Чорноморському регіоні на тлі останніх подій О.Макеєв провів окремі зустрічі в делегація США, Канади, Туреччини, Румунії, Польщі та Литви .

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.