Місія України при НАТО

, Київ 05:35

НАТО рішуче налаштоване і надалі надавати Україні необхідну допомогу

25 червня 2014, 13:04

25 червня 2014 р. Глава зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.

Учасники засідання обмінялися думками з актуальних питань розвитку політико-безпекової ситуації в Україні на тлі агресії з боку Російської Федерації. Вони також обговорили шляхи активізації співробітництва по лінії Україна-НАТО в умовах нового безпекового середовища з метою підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також відновлення обороноздатності та спроможностей її Збройних сил.

Міністр закордонних справ України П.Клімкін повідомив про заходи Президента та Уряду України, спрямовані на якнайшвидшу стабілізацію ситуації в нашій державі, передусім в її східних областях. У зв’язку з цим міністрів закордонних справ Альянсу було поінформовано про роботу Тристоронньої контактної групи, яка опрацьовує етапи реалізації Мирного плану Президента України.

П.Клімкін наголосив на тому, що російська агресія становить виняткову небезпеку не тільки для України, але й для миру і безпеки всього євроатлантичного регіону, а тому протидія їй вимагає консолідованих міжнародних зусиль.

Міністр підтвердив намір України йти шляхом демократії та євроінтеграції, а також висловив зацікавленість у подальшій активній взаємодії нашої держави з НАТО в рамках особливого партнерства.

Союзники засвідчили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, привітали демократичний характер президентських виборів і висловили сподівання, що обрання Президента стане потужним стабілізуючим фактором державного розвитку.

Вони також наголосили на рішучості і надалі надавати Україні сприяння в подоланні викликів, з якими стикається наша держава у внутрішньому розвитку та в питаннях забезпечення своєї безпеки, суверенітету та територіальної цілісності.

Крім того, Комісія Україна-НАТО обговорила прогрес у реалізації пакету заходів в рамках КУН щодо активізації військового, оборонного та практичного співробітництва для подальшої підтримки України, схвалений міністрами закордонних справ під час їх квітневої зустрічі в штаб-квартирі Альянсу. Сторони узгодили подальші спільні кроки, спрямовані на проведення інтенсивного політичного діалогу та активної практичної взаємодії на ближчу перспективу.

Міністр закордонних справ України висловив вдячність НАТО, її державам-членам та особисто Генсекретарю Альянсу за послідовну і тверду підтримку України та привітав ухвалені міністрами закордонних справ НАТО додаткові заходи для посилення підтримки України та розширення спектру взаємодії як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

По завершенні засідання КУН П.Клімкін провів прес-конференцію для представників вітчизняних та іноземних ЗМІ, акредитованих при штаб-квартирі НАТО.

В рамках перебування в Брюсселі Глава зовнішньополітичного відомства України також провів двосторонні зустрічі з Генеральним секретарем НАТО А.Ф.Расмуссеном та низкою керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів та партнерів Альянсу.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | 17 січня, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.