Місія України при НАТО

, Київ 16:23

НАТО рішуче налаштоване і надалі надавати Україні необхідну допомогу

25 червня 2014, 13:04

25 червня 2014 р. Глава зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.

Учасники засідання обмінялися думками з актуальних питань розвитку політико-безпекової ситуації в Україні на тлі агресії з боку Російської Федерації. Вони також обговорили шляхи активізації співробітництва по лінії Україна-НАТО в умовах нового безпекового середовища з метою підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також відновлення обороноздатності та спроможностей її Збройних сил.

Міністр закордонних справ України П.Клімкін повідомив про заходи Президента та Уряду України, спрямовані на якнайшвидшу стабілізацію ситуації в нашій державі, передусім в її східних областях. У зв’язку з цим міністрів закордонних справ Альянсу було поінформовано про роботу Тристоронньої контактної групи, яка опрацьовує етапи реалізації Мирного плану Президента України.

П.Клімкін наголосив на тому, що російська агресія становить виняткову небезпеку не тільки для України, але й для миру і безпеки всього євроатлантичного регіону, а тому протидія їй вимагає консолідованих міжнародних зусиль.

Міністр підтвердив намір України йти шляхом демократії та євроінтеграції, а також висловив зацікавленість у подальшій активній взаємодії нашої держави з НАТО в рамках особливого партнерства.

Союзники засвідчили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, привітали демократичний характер президентських виборів і висловили сподівання, що обрання Президента стане потужним стабілізуючим фактором державного розвитку.

Вони також наголосили на рішучості і надалі надавати Україні сприяння в подоланні викликів, з якими стикається наша держава у внутрішньому розвитку та в питаннях забезпечення своєї безпеки, суверенітету та територіальної цілісності.

Крім того, Комісія Україна-НАТО обговорила прогрес у реалізації пакету заходів в рамках КУН щодо активізації військового, оборонного та практичного співробітництва для подальшої підтримки України, схвалений міністрами закордонних справ під час їх квітневої зустрічі в штаб-квартирі Альянсу. Сторони узгодили подальші спільні кроки, спрямовані на проведення інтенсивного політичного діалогу та активної практичної взаємодії на ближчу перспективу.

Міністр закордонних справ України висловив вдячність НАТО, її державам-членам та особисто Генсекретарю Альянсу за послідовну і тверду підтримку України та привітав ухвалені міністрами закордонних справ НАТО додаткові заходи для посилення підтримки України та розширення спектру взаємодії як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

По завершенні засідання КУН П.Клімкін провів прес-конференцію для представників вітчизняних та іноземних ЗМІ, акредитованих при штаб-квартирі НАТО.

В рамках перебування в Брюсселі Глава зовнішньополітичного відомства України також провів двосторонні зустрічі з Генеральним секретарем НАТО А.Ф.Расмуссеном та низкою керівників зовнішньополітичних відомств держав-членів та партнерів Альянсу.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.