Місія України при НАТО

, Київ 01:41

В Брюсселі відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників у зв’язку з військовою агресію Росії проти України

29 серпня 2014, 15:06

Сьогодні 29 серпня 2014 року, в штаб-квартирі НАТО відбулося екстрене  засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) на запит України відповідно до статті 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року. Засідання відбулося у зв’язку із серйозною військовою ескалацією з боку Росії проти України, акту агресії її регулярних збройних сил проти нашої Держави, захоплення міста Новоазовськ та низки прикордонних селищ у Донецькій області.  Засіданню КУН передувало екстрене засідання Північноатлантичної ради НАТО.

Довідково: стаття 15 Хартії про особливе партнерство передбачає створення кризового консультативного механізму для проведення спільних консультацій у будь-якому випадку, коли Україна вбачатиме пряму загрозу своїй територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці.

Під час засідання союзники одностайно визнали, що зазначені вище незаконні дії Російської Федерації є актом агресії проти України, висловили цьому рішучій протест, наголосили, що такі дії Кремля не залишаться без відповіді, насамперед, через посилення санкцій з боку США, ЄС, Канади та інших міжнародних партнерів. Особливе обурення НАТО викликало те, що військова агресія була здійснена Росією після зустрічі Президента України П.Порошенка з  Російським лідером В.Путіним у Мінську, на якій українська сторона вкотре простягнула Кремлю руку миру.

НАТО рішуче закликало Росію вивести свої збройні сили з території України та відвести їх від кордону нашої Держави у місця постійної дислокації, припинити підтримку терористів, що діють на Сході України, повернутися до рамок міжнародного права, зробити конкретні та контрольовані кроки для політичного розв’язання ситуації.

Союзники також наголосили на тому, що політичну та практичну підтримку НАТО Україні у сучасних складних умовах протистояння віроломній військовій агресії з боку Російської Федерації буде серйозно збільшено. Конкретні рішення з цього приводу будуть оголошені на Саміті НАТО в Уельсі, разом з новими підходами до відносин з Росією та забезпечення безпеки союзників та усього євроатлантичного простору у нових безпекових умовах.

За підсумками екстрених засідань ПАР та КУН Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмусен зробив заяву від імені Альянсу.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.