Місія України при НАТО

, Київ 19:31

В Брюсселі відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників у зв’язку з військовою агресію Росії проти України

29 серпня 2014, 15:06

Сьогодні 29 серпня 2014 року, в штаб-квартирі НАТО відбулося екстрене  засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) на запит України відповідно до статті 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року. Засідання відбулося у зв’язку із серйозною військовою ескалацією з боку Росії проти України, акту агресії її регулярних збройних сил проти нашої Держави, захоплення міста Новоазовськ та низки прикордонних селищ у Донецькій області.  Засіданню КУН передувало екстрене засідання Північноатлантичної ради НАТО.

Довідково: стаття 15 Хартії про особливе партнерство передбачає створення кризового консультативного механізму для проведення спільних консультацій у будь-якому випадку, коли Україна вбачатиме пряму загрозу своїй територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці.

Під час засідання союзники одностайно визнали, що зазначені вище незаконні дії Російської Федерації є актом агресії проти України, висловили цьому рішучій протест, наголосили, що такі дії Кремля не залишаться без відповіді, насамперед, через посилення санкцій з боку США, ЄС, Канади та інших міжнародних партнерів. Особливе обурення НАТО викликало те, що військова агресія була здійснена Росією після зустрічі Президента України П.Порошенка з  Російським лідером В.Путіним у Мінську, на якій українська сторона вкотре простягнула Кремлю руку миру.

НАТО рішуче закликало Росію вивести свої збройні сили з території України та відвести їх від кордону нашої Держави у місця постійної дислокації, припинити підтримку терористів, що діють на Сході України, повернутися до рамок міжнародного права, зробити конкретні та контрольовані кроки для політичного розв’язання ситуації.

Союзники також наголосили на тому, що політичну та практичну підтримку НАТО Україні у сучасних складних умовах протистояння віроломній військовій агресії з боку Російської Федерації буде серйозно збільшено. Конкретні рішення з цього приводу будуть оголошені на Саміті НАТО в Уельсі, разом з новими підходами до відносин з Росією та забезпечення безпеки союзників та усього євроатлантичного простору у нових безпекових умовах.

За підсумками екстрених засідань ПАР та КУН Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмусен зробив заяву від імені Альянсу.

Останні новини

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.

Представники України та Альянсу обговорили питання реалізації Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні | 21 листопада 2017, 17:25

Делегація України взяла участь у засіданні Комітету з партнерств та колективної безпеки у форматі Комісії Україна – НАТО, яке відбулось у штаб-квартирі Альянсу 20 листопада цього року.