Місія України при НАТО

, Київ 16:18

Заява Генерального секретаря НАТО за результатами екстреного засідання Комісії Україна-НАТО

29 серпня 2014, 13:39

неофіційний переклад:

Ми щойно провели позачергове засідання Комісії Україна-НАТО, яке було скликане у зв’язку з серйозною ескалацією військової агресії Росії проти України. Зустріч відбулася на прохання України.

Незважаючи на усі заперечення Москви, абсолютно зрозуміло, що російські війська та військова техніка незаконно перетнули кордон в східній та південно-східній частинах України. Це неодинична дія, а частина небезпечної схеми, що реалізується протягом багатьох місяців з метою дестабілізації України як суверенної держави.

Російські війська безпосередньо залучені до проведення бойових операцій на території України. Росія продовжує забезпечувати сепаратистів танками, бойовими броньованими машинами, артилерією та ракетними установками. Росія веде вогонь по Україні як зі своєї території, так і з території України. Крім того, Росія продовжує утримувати тисячі готових до бойових дій військових біля кордонів України. Це є кричущим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України. Це кидає виклик всім дипломатичним зусиллям, спрямованим на мирне врегулювання.

Сьогодні ми висловили рішучу солідарність з Україною. Наступного тижня під час саміту в Уельсі ми зустрінемося з Президентом П.Порошенком для того, щоб висловити непохитну підтримку України з боку НАТО.

Ми найрішучішим чином засуджуємо триваюче ігнорування Росією своїх міжнародних зобов'язань. Ми закликаємо Росію припинити незаконні військові дії, припинити підтримку озброєних сепаратистів і вжити негайних та реальних кроків з метою деескалації цієї серйозної кризи.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.