Місія України при НАТО

, Київ 05:43

Заява Генерального секретаря НАТО за результатами екстреного засідання Комісії Україна-НАТО

29 серпня 2014, 13:39

неофіційний переклад:

Ми щойно провели позачергове засідання Комісії Україна-НАТО, яке було скликане у зв’язку з серйозною ескалацією військової агресії Росії проти України. Зустріч відбулася на прохання України.

Незважаючи на усі заперечення Москви, абсолютно зрозуміло, що російські війська та військова техніка незаконно перетнули кордон в східній та південно-східній частинах України. Це неодинична дія, а частина небезпечної схеми, що реалізується протягом багатьох місяців з метою дестабілізації України як суверенної держави.

Російські війська безпосередньо залучені до проведення бойових операцій на території України. Росія продовжує забезпечувати сепаратистів танками, бойовими броньованими машинами, артилерією та ракетними установками. Росія веде вогонь по Україні як зі своєї території, так і з території України. Крім того, Росія продовжує утримувати тисячі готових до бойових дій військових біля кордонів України. Це є кричущим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України. Це кидає виклик всім дипломатичним зусиллям, спрямованим на мирне врегулювання.

Сьогодні ми висловили рішучу солідарність з Україною. Наступного тижня під час саміту в Уельсі ми зустрінемося з Президентом П.Порошенком для того, щоб висловити непохитну підтримку України з боку НАТО.

Ми найрішучішим чином засуджуємо триваюче ігнорування Росією своїх міжнародних зобов'язань. Ми закликаємо Росію припинити незаконні військові дії, припинити підтримку озброєних сепаратистів і вжити негайних та реальних кроків з метою деескалації цієї серйозної кризи.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | 17 січня, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.