Місія України при НАТО

, Київ 18:58

Енергобезпека та стабільне газопостачання залишаються в центрі уваги діалогу Україна-НАТО

17 листопада 2014, 18:28

17 листопада 2014 р. у штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постпредів з питань енергетичної безпеки. Від української сторони у засіданні також взяв участь Голова правління НАК „Нафтогаз України” А.Коболєв.

Під час засідання було продовжено обмін думками та узгодження позицій з актуальних питань забезпечення енергетичної безпеки, в т.ч. стабільного газопостачання, на євроатлантичному просторі на фоні масштабної гібридної війни, яку проводить Росія проти України.

Українською стороною було наголошено на тому, що наша держава залишатиметься відданою своїм зобов’язанням у сфері транзиту газу, незважаючи на специфічні підходи до цього питання з боку Росії як країни-постачальниці.

Північноамериканські, західно- та східноєвропейські союзники по НАТО одностайно запевнили в незмінності своєї рішучої позиції щодо підтримки України в складній ситуації з газозабезпеченням, серед іншого шляхом реверсних поставок.

Учасники засідання підсумували, що єдиною запорукою енергетичної безпеки є дотримання порядності, прозорості у газових відносинах та їх деполітизація усіма гравцями, насамперед Росією.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.