Місія України при НАТО

, Київ 16:24

Україна та НАТО розглянули подальші дії у зв’язку з активізацією діяльності проросійських терористів у Східній Україні

26 січня 2015, 17:43

Останнім часом загострилася безпекова ситуація в східних областях нашої країни. Проросійські терористи так званої „Донецької народної республіки” активізували напади не тільки на позиції антитерористичних сил Уряду України, але і на цивільне населення. 

При цьому терористи не гребують використанням важких озброєнь не вибіркової дії, таких як систем залпового вогню „Град” і „Ураган”.

Найбільш кричущими випадками нападу терористів на мирне населення стали обстріли бойовиками рейсового автобусу поблизу м.Волноваха, тролейбусної зупинки у м.Донецьк і житлових кварталів у м.Маріуполь.

З огляду на викладене, а також відповідно до статті 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, 26 січня ц.р. в штаб-квартирі Альянсу відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО. Від України у засіданні взяв участь Глава Місії України при НАТО, Посол І.Долгов та заступник Секретаря РНБО України М.Коваль.

Під час засідання детально розглянуто ситуацію на театрі подій, проаналізовано можливі подальші дії Кремля та проросійських терористів на Сході України, обговорено наступні кроки.

Усі учасники засідання суворо засудили дії проросійських терористів „Донецької народної республіки” і „Луганської народної республіки”, насамперед їх напади на мирне населення, а також агресивну політику Кремля. Союзники вкотре рішуче закликали Росію припинити підтримку терористів фінансами, сучасними важкими озброєннями і людськими ресурсами та закликали Москву повернутися за стіл переговорів.

Північноатлантичний Альянс наголосив, що подальша агресія Росії проти України не залишиться без адекватної відповіді світової спільноти.

За результатами засідання Генеральний секретар НАТО Й.Столтенберг виступив із публічною заявою.   

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.