Місія України при НАТО

, Київ 05:28

Україна та НАТО розглянули подальші дії у зв’язку з активізацією діяльності проросійських терористів у Східній Україні

26 січня 2015, 17:43

Останнім часом загострилася безпекова ситуація в східних областях нашої країни. Проросійські терористи так званої „Донецької народної республіки” активізували напади не тільки на позиції антитерористичних сил Уряду України, але і на цивільне населення. 

При цьому терористи не гребують використанням важких озброєнь не вибіркової дії, таких як систем залпового вогню „Град” і „Ураган”.

Найбільш кричущими випадками нападу терористів на мирне населення стали обстріли бойовиками рейсового автобусу поблизу м.Волноваха, тролейбусної зупинки у м.Донецьк і житлових кварталів у м.Маріуполь.

З огляду на викладене, а також відповідно до статті 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, 26 січня ц.р. в штаб-квартирі Альянсу відбулося екстрене засідання Комісії Україна-НАТО. Від України у засіданні взяв участь Глава Місії України при НАТО, Посол І.Долгов та заступник Секретаря РНБО України М.Коваль.

Під час засідання детально розглянуто ситуацію на театрі подій, проаналізовано можливі подальші дії Кремля та проросійських терористів на Сході України, обговорено наступні кроки.

Усі учасники засідання суворо засудили дії проросійських терористів „Донецької народної республіки” і „Луганської народної республіки”, насамперед їх напади на мирне населення, а також агресивну політику Кремля. Союзники вкотре рішуче закликали Росію припинити підтримку терористів фінансами, сучасними важкими озброєннями і людськими ресурсами та закликали Москву повернутися за стіл переговорів.

Північноатлантичний Альянс наголосив, що подальша агресія Росії проти України не залишиться без адекватної відповіді світової спільноти.

За результатами засідання Генеральний секретар НАТО Й.Столтенберг виступив із публічною заявою.   

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | 17 січня, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.