Місія України при НАТО

, Київ 18:57

Заява Генерального секретаря НАТО за результатами екстреного засідання Комісії Україна – НАТО

26 січня 2015, 18:35

Щойно відбулося екстрене засідання Комісії Україна – НАТО. Засідання було скликане на звернення української сторони. 

Ми засуджуємо різке зростання насильства на лінії припинення вогню у східній Україні з боку сепаратистів, яких підтримує Російська Федерація.

Це призводить до великої кількості людських жертв серед цивільного населення. Ми висловлюємо співчуття українському народові у зв’язку з цими трагічними втратами. Тридцять мирних жителів були вбиті і близько ста поранені під час атаки на житлові райони Маріуполя. Напад здійснено з території, підконтрольної підтримуваним Росією сепаратистам.

Такі напади невибіркового характеру не можуть бути виправданими і є неприйнятними.

Агресивні дії та провокативні заяви сепаратистів прямо суперечать Мінським домовленостям.

Тим не менш, не зважаючи на свої неодноразові зобов’язання працювати задля мирного врегулювання, Росія продовжує надавати їм /терористам/ підтримку, здійснювати їх підготовку, поставляти обладнання та живу силу.

Упродовж останніх тижнів Росія поставила сотні одиниць високотехнологічної військової техніки, в тому числі ракетні системи, важку артилерію, танки, броньовані автомобілі та системи радіоелектронної боротьби.

Ми закликаємо Росію невідкладно припинити підтримку сепаратистів, припинити дестабілізацію України і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Ми закликаємо всі сторони продовжувати докладати без зволікань всі можливі зусилля для досягнення мирного рішення, яке повністю відповідатиме Мінським домовленостям.

Ми підтверджуємо, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, твердо віддана принципам демократії та верховенства права має ключове значення для безпеки Євроатлантичного регіону.

НАТО продовжує повністю підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. 

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.