Місія України при НАТО

, Київ 12:51

Заява Генерального секретаря НАТО за результатами екстреного засідання Комісії Україна – НАТО

26 січня 2015, 18:35

Щойно відбулося екстрене засідання Комісії Україна – НАТО. Засідання було скликане на звернення української сторони. 

Ми засуджуємо різке зростання насильства на лінії припинення вогню у східній Україні з боку сепаратистів, яких підтримує Російська Федерація.

Це призводить до великої кількості людських жертв серед цивільного населення. Ми висловлюємо співчуття українському народові у зв’язку з цими трагічними втратами. Тридцять мирних жителів були вбиті і близько ста поранені під час атаки на житлові райони Маріуполя. Напад здійснено з території, підконтрольної підтримуваним Росією сепаратистам.

Такі напади невибіркового характеру не можуть бути виправданими і є неприйнятними.

Агресивні дії та провокативні заяви сепаратистів прямо суперечать Мінським домовленостям.

Тим не менш, не зважаючи на свої неодноразові зобов’язання працювати задля мирного врегулювання, Росія продовжує надавати їм /терористам/ підтримку, здійснювати їх підготовку, поставляти обладнання та живу силу.

Упродовж останніх тижнів Росія поставила сотні одиниць високотехнологічної військової техніки, в тому числі ракетні системи, важку артилерію, танки, броньовані автомобілі та системи радіоелектронної боротьби.

Ми закликаємо Росію невідкладно припинити підтримку сепаратистів, припинити дестабілізацію України і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

Ми закликаємо всі сторони продовжувати докладати без зволікань всі можливі зусилля для досягнення мирного рішення, яке повністю відповідатиме Мінським домовленостям.

Ми підтверджуємо, що незалежна, суверенна та стабільна Україна, твердо віддана принципам демократії та верховенства права має ключове значення для безпеки Євроатлантичного регіону.

НАТО продовжує повністю підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. 

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | Сьогодні, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.