Місія України при НАТО

, Київ 14:43

Міжпарламентська рада Україна-НАТО: Ситуація в Україні залишається серед пріоритетів союзників

24 листопада 2015, 09:43

Засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО відбулося у м.Брюссель під співголовуванням народного депутата України Іванни Климпуш-Цинцадзе і члена Парламенту Канади Рейнел Андрейчук.

У заході взяли участь: з українського боку - Юрій Береза (політична партія "Народний фронт"), Олексій Скрипник (політична партія "Об'єднання "Самопоміч"), Ірина Геращенко (партія "Блок Петра Порошенка"); з боку НАТО - Раса Юкневічене (Литва), Іванс Клементєвс (Латвія), Сверре Мирлі (Норвегія), Джемі Шиа (Міжнародний секретаріат НАТО), Пол Саверюкс (Міжнародний секретаріат НАТО), Флоріан Енке (Міжнародний секретаріат НАТО), Роберт Пшель (Міжнародний секретаріат НАТО).

Першочерговими питаннями порядку денного засідання стали загострення ситуації на сході України, невиконання Росією та підтримуваними нею терористами зобов'язань за Мінськими домовленостями, російська військова ескалація та погіршення гуманітарної та соціальної ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Союзники рішуче наголосили на неприйнятності протиправних дій Російської Федерації по відношенню до України, підтвердили свій намір і надалі продовжувати політичний та економічний тиск на офіційний Кремль для того, щоб змусити його повернутися в рамки міжнародного права.

Окрему увагу під час засідання Міжпарламентської ради було приділено продовженню консультативної та практичної допомоги Альянсу Україні у проведенні реформ, насамперед, національного сектору безпеки і оборони, Збройних Сил України. Сторони дійшли спільної думки, що в складних умовах війни з більш сильним сусідом Україні доцільно пріоритезувати реформаторські зусилля в сфері безпеки та оборони на найбільш актуальні напрями, а саме - Збройні Сили.

Домовлено надати максимального сприяння спільній роботі Міноборони та Генштабу Збройних Сил України, а також радників НАТО в Україні та фахівців штаб-квартири Альянсу у якомога швидшому завершенні розробки Концепції (задуму) реформування Збройних Сил України до 2020 р.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.