Місія України при НАТО

, Київ 05:23

Міжпарламентська рада Україна-НАТО: Ситуація в Україні залишається серед пріоритетів союзників

24 листопада 2015, 09:43

Засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО відбулося у м.Брюссель під співголовуванням народного депутата України Іванни Климпуш-Цинцадзе і члена Парламенту Канади Рейнел Андрейчук.

У заході взяли участь: з українського боку - Юрій Береза (політична партія "Народний фронт"), Олексій Скрипник (політична партія "Об'єднання "Самопоміч"), Ірина Геращенко (партія "Блок Петра Порошенка"); з боку НАТО - Раса Юкневічене (Литва), Іванс Клементєвс (Латвія), Сверре Мирлі (Норвегія), Джемі Шиа (Міжнародний секретаріат НАТО), Пол Саверюкс (Міжнародний секретаріат НАТО), Флоріан Енке (Міжнародний секретаріат НАТО), Роберт Пшель (Міжнародний секретаріат НАТО).

Першочерговими питаннями порядку денного засідання стали загострення ситуації на сході України, невиконання Росією та підтримуваними нею терористами зобов'язань за Мінськими домовленостями, російська військова ескалація та погіршення гуманітарної та соціальної ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Союзники рішуче наголосили на неприйнятності протиправних дій Російської Федерації по відношенню до України, підтвердили свій намір і надалі продовжувати політичний та економічний тиск на офіційний Кремль для того, щоб змусити його повернутися в рамки міжнародного права.

Окрему увагу під час засідання Міжпарламентської ради було приділено продовженню консультативної та практичної допомоги Альянсу Україні у проведенні реформ, насамперед, національного сектору безпеки і оборони, Збройних Сил України. Сторони дійшли спільної думки, що в складних умовах війни з більш сильним сусідом Україні доцільно пріоритезувати реформаторські зусилля в сфері безпеки та оборони на найбільш актуальні напрями, а саме - Збройні Сили.

Домовлено надати максимального сприяння спільній роботі Міноборони та Генштабу Збройних Сил України, а також радників НАТО в Україні та фахівців штаб-квартири Альянсу у якомога швидшому завершенні розробки Концепції (задуму) реформування Збройних Сил України до 2020 р.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | 17 січня, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.