Місія України при НАТО

, Київ 05:20

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене безпековій ситуації в Чорноморському регіоні

17 липня 2012, 14:34

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене безпековій ситуації в Чорноморському регіоні.

У ході засідання в.о. директора Політичного департаменту МЗС України О.Макеєв поінформував представників делегацій держав-членів НАТО про зовнішньополітичні пріоритети Україні в регіоні Чорного моря. Окрему увагу приділено позиції України щодо врегулювання «заморожених» конфліктів на пострадянському просторі, а також зусиллям, які докладаються Україною з метою забезпечення регіональної безпеки.

Відбулося обговорення стратегічних пріоритетів зовнішньої політики України та її місця у системі міжнародних відносин, а також майбутнє головування України в ОБСЄ у 2013 році.

Було підтверджено обопільну зацікавленість України і НАТО у продовженні політичного діалогу в рамках конструктивного партнерства, що позитивно впливає на зміцнення загальноєвропейської безпеки.

Довідково: під час Саміту НАТО в Чикаго 20-21 травня ц.р. держави-члени Альянсу відзначили, що Чорноморський регіон залишається важливим для євроатлантичної безпеки. НАТО вітає прогрес, досягнутий у консолідації регіонального співробітництва через ефективне використання існуючих ініціатив та механізмів в дусі прозорості, компліментарності та залучення всіх сторін. НАТО продовжуватиме підтримувати заходи, що базуються на регіональних пріоритетах, діалозі, співробітництві чорноморських держав із Альянсом.

 

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.