Місія України при НАТО

, Київ 03:25

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи у форматі ключової групи

06 березня, 15:21

Делегацію України на заході очолив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ю.Бровченко. Участь у засіданні також взяли Спеціальний представник Генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру і безпеки К.Гатчінсон і заступник помічника Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій Е.Герольд.

Темами, які обговорювалися, були розвиток гендерної політики у структурах сектору безпеки і оборони України з урахування Резолюції РБ ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” і реформування оборонно-промислового комплексу України.

Учасники засідання обговорили пріоритети розвитку оборонно-промислового комплексу України, а також роль і місце державних і приватних виробників озброєння та військової техніки у виконанні Державного оборонного замовлення, у тому числі в контексті виконання завдань визначених розділом 2.1.13 “Реформування та розвиток ОПК України” Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО.

З інформацією про напрями подальшого розвитку Державного концерну “Укроборонпром”, позбавлення залежності від ВТС з Російською Федерацією виступив Генеральний директор концерну П.Букін. Також увагу представників Альянсу було привернуто до зростання ролі державно-приватного партнерства в оборонно-промисловій співпраці, про що інформувала виконавчий директор із зовнішніх зв’язків громадського об’єднання “Ліга оборонних підприємств України” Ю.Висоцька. 

У ході дискусії представники делегацій країн-членів НАТО відзначили прогрес досягнутий українською стороною у відновленні виробництва озброєння і військової техніки в інтересах забезпечення потреб Збройних Сил України, наголосили на потребі інтенсифікації оборонно-промислової кооперації з Альянсом та посиленні боротьби з проявами корупції у державних закупівлях та експортних операціях.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.

Президент України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО | 17 лютого, 21:07

У Мюнхені Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.