Місія України при НАТО

, Київ 11:11

Зроблено ще один крок для захисту життя та здоров’я українських військових

05 травня, 21:55

Місією України при НАТО завершено роботу з підготовки і підписання Технічної угоди між Міністерством оборони України та Агенцією НАТО з підтримки та постачання щодо надання послуг медичного забезпечення другого рівня військовослужбовцям українського національного контингенту в Косово.

Зазначений документ є міжнародною угодою міжвідомчого характеру, підписання якого проведено у формі обміну листами. Зі сторони НАТО Технічна угода була підписана Генеральним менеджером Агенції НАТО з підтримки та постачання 27 квітня 2018 року в м. Капеллен (Велике Герцогство Люксембург), зі сторони України – Військовим представником Місії України при НАТО 2 травня 2018 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Набувши чинності, Технічна угода дозволить суттєво посилити захист життя та здоров’я українських військовослужбовців, які беруть участь в операції НАТО, унормувати фінансові та адміністративні питання щодо отримання послуг медичного забезпечення другого рівня військовослужбовцями нашого національного контингенту в Косово.

Довідково: Існуючий на сьогодні перший рівень медичного забезпечення включає невідкладну медичну допомогу, сортування, лікування у визначеному обсязі (зокрема лікування легкопоранених з подальшим їх поверненням до виконання професійних обов’язків) та евакуацію поранених на вищий рівень надання допомоги. На другому рівні медичного забезпечення збільшуються можливості з надання допомоги, зокрема, створюється ліжковий фонд для поранених з термінами лікування до 72 год. Надається лікарська, стоматологічна, хірургічна допомога, проводяться рентгенологічні та лабораторні дослідження, заходи стрес-контролю. Передбачене переливання крові та постійне збереження визначеної кількості еритроцитарної маси. Проводяться операції для усунення станів, які загрожують життю, за принципом “damage control surgery” (багатоетапне хірургічне лікування, або хірургія контролю пошкоджень).

Останні новини

У штаб-квартирі НАТО обговорено Оцінку участі України у Процесі планування та оцінки сил та погоджено новий пакет Цілей Партнерства | 15 травня, 12:26

14 травня у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Комітету з партнерств та колективної безпеки з Україною у форматі Процесу планування та оцінки сил (ППОС).

Україна і НАТО обговорили питання енергетичної безпеки | 07 травня, 16:19

7 травня у новому приміщенні штаб-квартири НАТО відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні заступників постійних представників за участі Голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.