Місія України при НАТО

, Київ 21:49

Глава МУН, Посол І.Долгов взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів, яке відбулося у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі

25 вересня 2012, 16:22

Під час засідання було обговорено головні віхи, а також перспективи співробітництва України з НАТО в світлі 15-ї річниці започаткованого в м. Мадрид у 1997 році главами держав та урядів особливого партнерства між Україною та НАТО.

Глава Місії України при НАТО, Посол І.Долгов також ознайомив присутніх із реформами, які уже здійснені та продовжують проводитися Президентом та Урядом України, зокрема в оборонній сфері, в галузі боротьби з корупцією, подоланні наслідків економічної кризи, покращення соціально-економічних умов життя населення.

У рамках підготовки до виборчої кампанії до Верховної Ради України з огляду на особливу заінтересованість та увагу членів Комісії Україна-НАТО, Посол І.Долгов поінформував учасників засідання про вжиті кроки щодо вдосконалення виборчого законодавства, забезпечення законності, про­зорості, справедливості й змагальності у ході виборчого процесу, у спостереженні за яким очікується безпрецедентна кількість міжнародних спостерігачів. При цьому підкреслено, що найважливішим чинником легітимності обраного вищого законодавчого органу є довіра громадян до її результатів. Водночас, Верховна Рада нового скликання поряд із Президентом та Урядом має стати дієздатним і відповідальним центром втілення модернізаційної стратегії країни.

Торкаючись пріоритетів зовнішньої політики, Посол І.Долгов підкреслив важливість європейської інтеграції України та співробітництва з НАТО. Особливу увагу було приділено пріоритетам головування України в ОБСЄ у 2013 р. та створенню умов для більш ефективного виконання головних функцій Організацій.

Учасники засідання Комісії відзначили взаємне бажання та зацікавленість у здійсненні двостороннього політичного діалогу, в ході якого також розглядатимуться міжнародні оцінки парламентських виборів в Україні.

Окремо було наголошено на ролі України як важливого контрибутора євроатлантичної безпеки. Сторони домовилися й надалі співпрацювати у протидії традиційним та новим безпековим викликам і загрозам.

Останні новини

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.