Місія України при НАТО

, Київ 05:42

Відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене європейській інтеграції України

16 листопада 2012, 17:40

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене європейській інтеграції України.

Про просування у переговорному процесі між Україною та ЄС щодо укладення Угоди про асоціацію, а також підсумки Чотирнадцятого засідання Комітету з питань співробітництва Україна – ЄС учасників заходу поінформував Директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України Всеволод Ченцов.

У своєму виступі представник МЗС України підкреслив, що європейська інтеграція – незмінний пріоритет і стратегічний орієнтир зовнішньої та внутрішньої політики України. В свою чергу, співробітництво України з НАТО, залучення допомоги держав-членів Альянсу до проведення політичних, оборонних та безпекових реформ, які є визначальними для національної безпеки держави і є невід’ємною складовою політики європейської інтеграції України, сприятимуть підготовці України на шляху до членства в Європейському Союзі.

Переговорний процес між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію був розпочатий в березні 2007 року і склав 21 раундів переговорів.

21 держава з 28 країн-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) є одночасно членами Європейського Союзу. Ще 4 країни-члена Європейського Союзу, а саме Австрія, Фінляндія, Швеція та Ірландія є не тільки учасниками програми НАТО «Партнерство заради миру», але й активно співпрацюють з Альянсом, особливо у сферах впровадження «уніфікованих» оборонних реформ, підвищення рівня оперативної взаємосумісності підрозділів збройних сил та підтримання безпеки і миру.

Наразі стороною НАТО завершується підготовка оцінки виконання Річної національної програми на 2012 рік, яка, поряд з іншими напрямами, включатиме бачення прогресу у відносинах між Україною та ЄС.

Останні новини

Генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у засіданнях Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів | 17 січня, 09:44

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у двох засіданнях Військового комітету НАТО, у Брюсселі.

У штаб-квартирі НАТО розглянули результати співпраці з Альянсом у 2017 р. у сфері озброєнь і реформування національного оборонно-промислового комплексу | 22 грудня 2017, 08:21

Делегація України на чолі із першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Гладковським взяла участь у 25-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО).

О. Турчинов: Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України | 14 грудня 2017, 17:20

Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У м. Брюссель відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО | 29 листопада 2017, 12:05

Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Ірина Геращенко і Рейнел Андрейчук виступили за поглиблення співпраці України з НАТО.

У Брюсселі відбулася зустріч Президента Петра Порошенка з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом | 24 листопада 2017, 20:18

Президент висловив вдячність НАТО за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та допомогу в протидії російській агресії.