Місія України при НАТО

, Київ 16:20

Відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене європейській інтеграції України

16 листопада 2012, 17:40

У штаб-квартирі НАТО відбулося засідання Комітету НАТО з питань політики та партнерств з Україною, присвячене європейській інтеграції України.

Про просування у переговорному процесі між Україною та ЄС щодо укладення Угоди про асоціацію, а також підсумки Чотирнадцятого засідання Комітету з питань співробітництва Україна – ЄС учасників заходу поінформував Директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України Всеволод Ченцов.

У своєму виступі представник МЗС України підкреслив, що європейська інтеграція – незмінний пріоритет і стратегічний орієнтир зовнішньої та внутрішньої політики України. В свою чергу, співробітництво України з НАТО, залучення допомоги держав-членів Альянсу до проведення політичних, оборонних та безпекових реформ, які є визначальними для національної безпеки держави і є невід’ємною складовою політики європейської інтеграції України, сприятимуть підготовці України на шляху до членства в Європейському Союзі.

Переговорний процес між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію був розпочатий в березні 2007 року і склав 21 раундів переговорів.

21 держава з 28 країн-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) є одночасно членами Європейського Союзу. Ще 4 країни-члена Європейського Союзу, а саме Австрія, Фінляндія, Швеція та Ірландія є не тільки учасниками програми НАТО «Партнерство заради миру», але й активно співпрацюють з Альянсом, особливо у сферах впровадження «уніфікованих» оборонних реформ, підвищення рівня оперативної взаємосумісності підрозділів збройних сил та підтримання безпеки і миру.

Наразі стороною НАТО завершується підготовка оцінки виконання Річної національної програми на 2012 рік, яка, поряд з іншими напрямами, включатиме бачення прогресу у відносинах між Україною та ЄС.

Останні новини

Глава держави затвердив Річну національну програму співробітництва України з НАТО | 28 березня, 21:22

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік»

Президент про визнання НАТО прагнення України до набуття повноцінного членства: Наша наступна амбіція – План дій щодо членства в Альянсі | 10 березня, 13:37

Президент Петро Порошенко висловив вдячність НАТО за тверду позицію підтримки України та підкреслив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки нашої держави є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

Одним з нових напрямків взаємодії НАТО з Україною є активне залучення жінок до вирішення безпекових проблем, - заступник Генсека НАТО Роуз Геттемюллер | 10 березня, 08:00

Одним з пріоритетів на порядку денному співробітництва з НАТО є обговорення нових можливостей, які можуть відкритися для України за результатами Саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року в Брюсселі. "Ми розраховуємо на проведення Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів країн Альянсу", - заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник Генсека НАТО обговорили співпрацю в протидії кібер- та енергетичним загрозам | 10 березня, 07:52

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася у Брюсселі із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі. На зустрічі йшлося про співпрацю у рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», діалог НАТО-Україна щодо кібер- та енергетичної безпеки.