Місія України при НАТО

, Київ 16:19

Україна на зустрічах лідерів НАТО буде «всюди» – Є.В.Божок

25 травня 2017, 09:38

Теми України та російської агресії будуть на особливій зустрічі голів держав та урядів країн-членів НАТО у Брюсселі будуть «всюди», хоча офіційна програма «міні-саміту» не містить повідомлень про окремі консультації щодо цього, заявив виконувач обов’язків голови місії України при НАТО у Брюсселі Єгор Божок.

«Україна на цьому заході буде всюди: все, про що там говоритимуть, робиться у зв’язку з тим, що в 2014 році Росія напала на Україну. Альянс через це повернувся до політики оборони і стримування, до розбудови передової присутності на східному фланзі», – заявив Божок.

Український дипломат додав, що оборона й стримування залишаються ключовими елементами порядку денного НАТО.

«Завтра буде підтверджена трансатлантична єдність, політика оборони й стримування, збільшення видатків на оборону, збільшення зусиль у боротьбі з тероризмом – і все це через те, що в 2014 році Росія продемонструвала світові своє справжнє обличчя агресора», – додав в. о. голови місії України при НАТО.

З огляду на те, що через обмежену одноденну програму зустріч у Брюсселі не є самітом НАТО у повноцінному форматі, жодного заходу з представниками України чи інших країн-партнерів у штаб-квартирі альянсу передбачено не було.

На неофіційному саміті НАТО, який відбудеться в четвер у Брюсселі, головними темами будуть боротьба зі світовим тероризмом і справедливе інвестування кожного її члена у сфери безпеки й оборони своїх країн, заявив керівник цієї політично-військової організації Єнс Столтенберґ.

При цьому він додав, що на саміті можуть порушити й тему невиконання Росією і підтримуваними нею сепаратистами на сході України мінських домовленостей.

Джерело:  |  Радіо "Свобода" Автор: Віталій Єреміца

Останні інтерв`ю

Єгор Божок: Росія давно включилась у гонку озброєнь. І все, що тепер робить НАТО, – це лише відповідь | 01 червня 2017, 10:42

Зустріч лідерів країн – членів НАТО, яка відбулася минулого тижня в Брюсселі, торік планувалася як саміт. 25 травня лідери країн Альянсу мали відкрити нову штаб-квартиру НАТО і привітати Чорногорію з набуттям членства. Проте після виборів США і критичної риторики щодо НАТО з боку президента Трампа формат заходу замінили зустріччю лідерів країн-членів. Це дозволило уникнути укладення спільної резолюції, яка є обов’язковим атрибутом саміту. Отже, рішення, ухвалені на минулорічному саміті у Варшаві, продовжують діяти.
Інтерв`ю | Джерело: Главком | Автор: Михайло Глуховський

НАТО за доби змін: на що розраховує та що має робити Україна | 25 травня 2017, 10:49

В четвер у Брюсселі відбудеться зустріч лідерів країн-членів НАТО. Як правильно зауважили ЗМІ, ця зустріч не матиме статус саміту, адже саміт – це масштабніша подія зі своїми правилами, яка відбувається раз на два роки. Та поза тим, нинішня робоча зустріч, в якій вперше братиме участь президент США Дональд Трамп, є важливою. В тому числі – для України.  
Інтерв`ю | Джерело: "Європейська правда" | Автор: Єгор Божок

Українська тема буде в усіх обговореннях на зустрічі лідерів НАТО - Є.В.Божок | 25 травня 2017, 09:41

Тема України стане невід’ємною частиною обговорення питань під час засідання глав держав та урядів країн-членів НАТО 25 травня у Брюсселі. Про це українським журналістам заявив виконувач обов’язки глави Місії України при НАТО Єгор Божок у контексті майбутньої спеціальної зустрічі глав держав та урядів НАТО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Інтерв`ю | Джерело: Укрінформ | Автор: Андрій Лавренюк

В.о. Глави Місії України при НАТО Єгор Божок: "Дуже важливо не допустити повного відходу Кремля в паралельну реальність" | 03 лютого 2017, 21:36

Виконуючий обов’язки глави місії України при НАТО Єгор Божок розповів УНІАН деякі подробиці пранкерської атаки росіян проти НАТО, а також про те, як в керівних органах Альянсу реагують на загострення ситуації в Авдіївці, чи очікують подальшої ескалації і як ставляться до ідеї Президента України провести референдум стосовно НАТО.
Інтерв`ю | Джерело: UNIAN | Автор: Ірина Сомер