Місія України при НАТО

, Київ 16:17

Українська тема буде в усіх обговореннях на зустрічі лідерів НАТО - Є.В.Божок

25 травня 2017, 09:41

Тема України стане невід’ємною частиною обговорення питань під час засідання глав держав та урядів країн-членів НАТО 25 травня у Брюсселі. Про це українським журналістам заявив виконувач обов’язки глави Місії України при НАТО Єгор Божок у контексті майбутньої спеціальної зустрічі глав держав та урядів НАТО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Україна на цьому заході буде всюди. Тому що все, про що говоритимуть завтра, у НАТО робиться у зв’язку з тим, що у 2014 році Росія напала на Україну", - наголосив дипломат.

Божок зазначив, що саме російська агресія спонукала Альянс повернутися до політики оборони і стримування, до розбудови передової присутності на східному фланзі союзників.

"Лідери НАТО будуть говорити про підтвердження трансатлантичної єдності, про зміцнення політики оборони та стримування, про збільшення видатків на оборону, про посилення зусиль у боротьбі з тероризмом. І все це через те, що у 2014 році Росія показала світу своє справжнє обличчя агресора", - заявив в.о. глави Місії України при НАТО.

Він запевнив, що Альянс, окремі його союзники, включаючи США, жодним чином не планують зменшити підтримку України, а навпаки - готові збільшити зусилля, аби допомогти Києву у зміцненні сектору безпеки та оборони, кібербезпеки та інших ключових сферах.

"Україна, у свою чергу, вже пропонує НАТО унікальний досвід протистояння гібридній війні у сучасних умовах. Це те, що ми переживаємо щодня, а всі союзники вивчали лише у теорії", - заявив Божок.

Джерело:  |  Укрінформ Автор: Андрій Лавренюк

Останні інтерв`ю

Єгор Божок: Росія давно включилась у гонку озброєнь. І все, що тепер робить НАТО, – це лише відповідь | 01 червня 2017, 10:42

Зустріч лідерів країн – членів НАТО, яка відбулася минулого тижня в Брюсселі, торік планувалася як саміт. 25 травня лідери країн Альянсу мали відкрити нову штаб-квартиру НАТО і привітати Чорногорію з набуттям членства. Проте після виборів США і критичної риторики щодо НАТО з боку президента Трампа формат заходу замінили зустріччю лідерів країн-членів. Це дозволило уникнути укладення спільної резолюції, яка є обов’язковим атрибутом саміту. Отже, рішення, ухвалені на минулорічному саміті у Варшаві, продовжують діяти.
Інтерв`ю | Джерело: Главком | Автор: Михайло Глуховський

НАТО за доби змін: на що розраховує та що має робити Україна | 25 травня 2017, 10:49

В четвер у Брюсселі відбудеться зустріч лідерів країн-членів НАТО. Як правильно зауважили ЗМІ, ця зустріч не матиме статус саміту, адже саміт – це масштабніша подія зі своїми правилами, яка відбувається раз на два роки. Та поза тим, нинішня робоча зустріч, в якій вперше братиме участь президент США Дональд Трамп, є важливою. В тому числі – для України.  
Інтерв`ю | Джерело: "Європейська правда" | Автор: Єгор Божок

Україна на зустрічах лідерів НАТО буде «всюди» – Є.В.Божок | 25 травня 2017, 09:38

Теми України та російської агресії будуть на особливій зустрічі голів держав та урядів країн-членів НАТО у Брюсселі будуть «всюди», хоча офіційна програма «міні-саміту» не містить повідомлень про окремі консультації щодо цього, заявив виконувач обов’язків голови місії України при НАТО у Брюсселі Єгор Божок.
Інтерв`ю | Джерело: Радіо "Свобода" | Автор: Віталій Єреміца

В.о. Глави Місії України при НАТО Єгор Божок: "Дуже важливо не допустити повного відходу Кремля в паралельну реальність" | 03 лютого 2017, 21:36

Виконуючий обов’язки глави місії України при НАТО Єгор Божок розповів УНІАН деякі подробиці пранкерської атаки росіян проти НАТО, а також про те, як в керівних органах Альянсу реагують на загострення ситуації в Авдіївці, чи очікують подальшої ескалації і як ставляться до ідеї Президента України провести референдум стосовно НАТО.
Інтерв`ю | Джерело: UNIAN | Автор: Ірина Сомер