Місія України при НАТО

, Київ 11:05

Участь України у миротворчих операціях під проводом Альянсу

Участь України в операціях та місіях під проводом НАТО

Україна є єдиною країною серед держав-партнерів НАТО, яка брала участь в усіх основних операціях та місіях Альянсу.

На даному етапі український національний контингент та персонал виконують завдання у складі місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (Місія РП) та багатонаціональних сил КФОР у Косово, Республіка Сербія. Також здійснюється підтримка морської операції НАТО “Активні зусилля”.

Тренувально-дорадча місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан

Український національний персонал у складі Місії РП нараховує 10 військовослужбовців.

Основні завдання українського національного персоналу:

ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості;

виконання заходів з протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв та знешкодження вибухонебезпечних предметів;

чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування;

надання спеціальної підтримки діяльності литовського національного елементу забезпечення.

В середньому, протягом календарного року українськими саперами забезпечується знешкодження 12000-15000 од. вибухонебезпечних предметів, у т.ч. саморобних вибухових пристроїв.

Операція КФОР

Український національний контингент чисельністю 40 військовослужбовців формується на базі одного з інженерних полків ЗС України на ротаційній основі.

Склад контингенту: інженерний підрозділ, спеціальна оперативна група штабу КФОР (у складі Об'єднаної групи логістичної підтримки) та елемент забезпечення.

Основні завдання контингенту:

Важкий інженерний підрозділ виконує завдання з організації та проведення заходів мінної безпеки в інтересах як КФОР, так і місцевого населення, здійснює розвідку шляхів висування підрозділів багатонаціональних сил, розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів, супроводження конвоїв місії ЄС EULEX, та інші завдання інженерного забезпечення по всій зоні відповідальності КФОР.

Операція НАТО з протидії тероризму в акваторії Середземного моря “Активні зусилля” (ОАЗ)

На даному етапі продовжується робота щодо досягнення повних операційних спроможностей первинним національним Контактним пунктом, розгорнутим на базі штабу ВМС ЗС України (м. Одеса), який на постійній основі залучається до ОАЗ з метою підтримання взаємного обміну з країнами НАТО інформацією відкритого та закритого характеру щодо безпекової обстановки в регіоні Середземного та Чорного морів для забезпечення безпеки цивільного судноплавства.