Місія України при НАТО

Київ 04:07

Програма НАТО «Партнерство заради миру» відзначила 20-річний ювілей

13 січня 2014, 17:41

У січні 2014 року виповнюється 20 років з часу започаткування програми НАТО «Партнерство заради миру» (НАТО/ПЗМ) - масштабної ініціативи практичної співпраці у галузі безпеки і оборони між Альянсом та країнами-партнерами цієї організації.

Офіційною основою «Партнерства заради миру» є Рамковий документ, прийнятий році під час Брюссельського саміту НАТО в січні 1994 року. Ґрунтуючись на практичній співпраці та відданості демократичним принципам, які лежать в основі Альянсу, Партнерство спрямоване на сприяння реформам, посилення стабільності, зменшення загрози миру та зміцнення відносин у галузі безпеки між країнами-партнерами і НАТО, а також серед самих країн-партнерів.

В заяві з нагоди 20-річного ювілею «Партнерства заради миру» Генеральний секретар НАТО А.Ф.Расмуссен підкреслив важливість рішення про заснування партнерських відносин між державами-членами організації та країнами євроатлантичного регіону, а також висловив впевненість, що програма продовжуватиме забезпечувати мир і стабільність у євроатлантичній зоні та сприятиме розвитку мережі партнерства НАТО.

Україна стала першою країною СНД, яка приєдналась до програми «Партнерство заради миру», підписавши 8 лютого 1994 року Рамковий документ програми.

Активна участь нашої держави в заходах програми «Партнерство заради миру» допомагає Україні в проведенні оборонної реформи та сприяє підвищенню рівня оперативної сумісності. Механізм Процесу планування і оцінки сил «Партнерства заради миру» допомагає визначити ключові вимоги щодо цілей оборонного планування.

В рамках програми «Партнерство заради миру» триває реалізація проекту з утилізації в Україні надлишкових озброєнь, продовжується співробітництво з Альянсом з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України, а також соціальної адаптації військовослужбовців, що звільняються з лав Збройних Сил України в ході їх реформування. З використанням механізмів програми НАТО/ПЗМ «Наука заради миру та безпеки» відбувається взаємодія України з Альянсом у сфері науки та охорони довкілля.

Останні новини

У штаб-квартирі НАТО відбувся показ українського документального фільму «Невидимий батальйон» | 28 лютого, 20:55

У війни, на жаль, є дуже багато облич, зокрема, жіночих. І ці обличчя побачили у штаб-квартирі НАТО...