Місія України при НАТО

Київ 04:06

НАТО закликає Росію виконувати Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності

30 липня 2014, 19:36

Заява Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена

Неофіційний переклад:

«США інформували Північноатлантичну раду про те, що, за їх висновком, Російська Федерація порушує свої зобов’язання за Договором про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) не володіти, не виробляти та не здійснювати льотні випробування крилатих ракет наземного базування з радіусом дії від 500 до 5500 км, а також не володіти та не виробляти пускові установки для таких ракет.

Договір РСМД, який набув чинності у 1988 році, був укладений з метою зменшення загроз безпеці та стабільності в Європі, зокрема загрози нападу ракетами середньої та малої дальності на об’єкти, що мають стратегічне значення.

Цей Договір посідає особливе місце в історії, оскільки вимагає перевірки ліквідації цілого класу ракет, якими володіли США та Радянський Союз. Він залишається ключовим елементом системи Євроатлантичної безпеки, який приносить користь нашій спільній безпеці і має бути збережений.

Росії слід конструктивно працювати для вирішення цього критичного питання щодо Договору та збереження життєздатності Договору РСМД, повернувшись до його повного дотримання з можливістю це перевірити.»

Джерело: веб-сай-НАТО

Останні новини

У штаб-квартирі НАТО відбувся показ українського документального фільму «Невидимий батальйон» | 28 лютого, 20:55

У війни, на жаль, є дуже багато облич, зокрема, жіночих. І ці обличчя побачили у штаб-квартирі НАТО...