Місія України при НАТО

Київ 09:14

Українські курсанти проходять стажування на кораблях ВМС держав-членів НАТО

26 березня, 12:39

НАТО продовжує надавати Україні практичну допомогу.

У рамках програми НАТО з удосконалення системи військової освіти (NATO DEEP), а також на основі відповідних планів двосторонньої співпраці, курсанти Інституту ВМС Національного університету “Одеська морська академія” продовжують проходити стажування на кораблях ВМС держав-членів Альянсу.

Зокрема, у період з 26 березня по 13 квітня 2019 року курсант Інституту ВМС НУ “ОМА” стажуватиметься на тральщику ВМС ЗС Французької Республіки “Капрікорн”, який наразі перебуває в порту м. Одеса. Після виходу тральщика з порту, відбудуться двосторонні навчання з кораблями та катерами ВМС ЗС України за програмою PASSEX. Стажування українського курсанта триватиме до прибуття французького корабля до м. Тулон (Французька Республіка).

Довідка. Тральщик “Капрікорн” увійшов до складу Військово-Морських Сил Французької Республіки у серпні 1987 року. Корабель має  водотоннажність 625 тон. Його довжина складає 52 метри, ширина 9 метрів, а осадка 3,8 метра. Екіпаж корабля - 49 військовослужбовців, з яких п’ять офіцерів. Корабель озброєний двома самохідними підводними апаратами для пошуку і знищення мін “PAP-104 Мод4” і “Bofors Double Eagle Mк2”. Артилерійське озброєння складається з двох 20-мм гармат і трьох кулеметів.

На борту також встановлена потужна радіолокаційна станція та гідроакустична система для виявлення підозрілих предметів.