Місія України при НАТО

Київ 07:51

У штаб-квартирі НАТО обговорили Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік

14 червня, 18:01

13-14 червня ц.р. українська делегація взяла участь у засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні Комітету з партнерств та колективної безпеки, що відбулось у штаб-квартирі Альянсу.

До складу нашої делегації увійшли Керівник експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції О.В.Генчев та Керівник експертної групи з річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції І.О.Потапова.

У ході засідання державам-членам НАТО було представлено Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік та ознайомлено з основними пріоритетами української сторони у реформуванні сектору безпеки і оборони України відповідно до норм і стандартів НАТО.

Союзники схвально оцінили зусилля України та звернули увагу на необхідність продовження широкомасштабної програми реформ.

Під час засідання та двосторонніх зустрічей представники України вкотре закликали держав-членів НАТО продовжувати чинити тиск на РФ з метою звільнення українських моряків і кораблів, захоплених внаслідок відвертої військової агресії та блокування Росією акваторії Азовського моря. Також обговорювалися питання поглиблення співпраці України з НАТО у контексті виконання першочергових завдань реформування ЗСУ та ВМС ЗСУ, зокрема у контексті посилення безпеки Чорного моря.