• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за результатами презентації проекту Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2013 рік. 21.01.2013
Опубліковано 21 січня 2013 року о 11:20

УКРІНФОРМ

Проект програми співробітництва Україна-НАТО презентують у Брюсселі

У Брюсселі у штаб квартирі Організації Північноатлантичного договору проходить презентація проекту нової Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2013 рік.

Про це УКРІНФОРМу повідомили у Місії України при НАТО.

«У понеділок у штаб-квартирі НАТО у рамках засідання Комітету з питань політики та партнерства з Україною відбудеться презентація проекту нової Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО», - йдеться у повідомленні.

Українську делегацію на засіданні комітету очолює директор департаменту міжнародної безпеки та роззброєння МЗС України Олександр Александрович. До складу делегації також увійшли представники інших міністерств і відомств, зокрема, Мінюсту, Міноборони, Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо.

Річні національні програми співробітництва Україна - НАТО (РНП), запроваджені згідно з рішенням Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ 2-3 грудня 2008 року, є інструментом здійснення взаємовигідного співробітництва з НАТО в рамках конструктивного партнерства, отримання консультативно-дорадчої та іншої допомоги з боку Альянсу і країн-членів НАТО. Виконання РНП покликане сприяти проведенню в Україні широкомасштабних внутрішніх реформ.

Річна національна програма затверджується Президентом України.

Україна запровадить деякі нормативні зміни у сфері співпраці з НАТО

На даному етапі готуються три укази Президента України, якими будуть запроваджені деякі нормативні зміни у сфері практичної співпраці з НАТО.

Про це повідомив директор департаменту міжнародної безпеки та роззброєння МЗС України Олександр Александрович після засідання Комітету з питань політики та партнерства Україна - НАТО, що відбулося у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Я повідомив стороні НАТО про підготовку трьох указів Президента України, які стосуються співпраці України з Альянсом», - завив дипломат.

За його словами, перший указ є базовим - в ньому буде визначена сама структура річних національних програм, а також порядок їх затвердження, він буде виданий на заміну документа від 2009 року.

«Другий указ стосуватиметься нашої внутрішньої міжвідомчої комісії з питань партнерства з НАТО. Зміни передбачатимуть те, що посади національних координаторів і склад цієї комісії буде затверджуватися не за прізвищами, а за посадами», - уточнив Александрович.

Третім указом, зазначив він, Президент затвердить Річну національну програму співробітництва Україна - НАТО на 2013 рік.

Представник МЗС України зауважив, що на даному етапі відомство та міжвідомча комісія докладає максимальних зусиль, щоб якнайшвидше подати цю програму на затвердження Главі держави.

РАДІО СВОБОДА

Проект річної програми співпраці Україна-НАТО презентували у Брюсселі

Брюссель – У штаб-квартирі НАТО у понеділок презентували проект української Річної національної програми співробітництва України та Північноатлантичного союзу на 2013 рік. За словами голови делегації, директора департаменту міжнародної безпеки та роззброєння при МЗС Олександра Александровича, документ викликав чимале зацікавлення представників альянсу, які, у свою чергу, висловили цілу низку побажань. Зокрема, внести до нього посилання на рекомендації ОБСЄ після останніх парламентських виборів та описати пріоритети України під час головування у цій організації.

Відносини України та НАТО ось уже чотири роки вибудовуються на основі щорічних національних програм. У понеділок делегація України на чолі з директором департаменту міжнародної безпеки та роззброєння МЗС України Олександром Александровичем, представниками Мін'юсту, Міноборони, Мінсоцполітики та інших відомств узяли участь у засіданні Комітету з питань політики та партнерства України і НАТО, де й презентували проект на цей рік.

Як заявив у Брюсселі Александрович, у сфері практичної співпраці з альянсом незабаром відбудуться деякі зміни. Насамперед, у структурі річних національних програм та в способі ухвалення національних координаторів із питань партнерства із НАТО.

У представників альянсу, тим часом, було чимало побажань щодо, практично, кожного із п’яти розділів проекту річної національної програми на 2013 рік, яка, власне, відображає реформування усіх сторін українського суспільства.

Виборчі рекомендації ОБСЄ і реформа судів

Як сказав Радіо Свобода Олександр Александрович, пропозицій було чимало. З огляду на те, що у питаннях виборчого процесу НАТО, зазвичай, опирається на Раду Європи та ОБСЄ, цього разу також до частини річної програми, де йдеться про виборче законодавство, присутні на презентації попросили внести посилання на рекомендації ОБСЄ, оприлюднені після останніх парламентських виборів.

Щодо частини програми, де йдеться про зовнішню політику України, з боку НАТО лунали рекомендації описати пріоритети офіційного Києва під час цьогорічного головування в ОБСЄ.

Представники НАТО також цікавилися, чи можна найближчим часом очікувати ухвалення концепції реформ українських Збройних Сил та стратегічного оборонного огляду. Саме ці питання будуть у порядку денному наступного засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

Під час обговорень проекту річної програми також ішлося про правову систему України, при цьому представники Північноатлантичного союзу запитували, якими будуть подальші кроки української влади на шляху її реформування.

Укрінформ, Радіо свобода,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux