У штаб-квартирі НАТО м. Брюссель відбулось засідання Військового комітету (ВК) НАТО з Україною на рівні військових представників.
Під час засідання були розглянуті питання поточного стану і перспектив участі підрозділів Збройних Сил України в операціях під проводом Альянсу та Силах реагування НАТО, впровадження кращих військових стандартів в діяльність Збройних Сил України, а також тематики та змістовного наповнення травневого засідання ВК Україна-НАТО на рівні начальників генеральних штабів.
Зокрема, військові представники держав-членів Альянсу були поінформовані стосовно участі національних контингентів та персоналу в операціях з підтримання миру та безпеки під проводом НАТО в Косово, Афганістані, акваторії Середземного моря, а також перспектив направлення корабля Військово-Морських Сил Збройних Сил України до операції з протидії піратству у регіоні Африканського рогу “Океанський щит” у
2013 році. Також було розглянуто питання можливих внесків Збройних Сил України до складу ротацій Сил реагування НАТО протягом 2014-2015 років.
У рамках виступу першого заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майора Назарова В.М. учасників засідання було ознайомлено з поточною структурою системи військових стандартів Збройних Сил України, її майбутнім обрисом та роботою щодо послідовного впровадження положень кращих військових стандартів у всі сфери діяльності українського війська. Ключового значення у цьому напрямі діяльності Збройних Сил України набуває співпраця з Агенцією НАТО з питань стандартизації (NSA). У цьому контексті, в рамках участі у зазначеному заході, була підписана Дорожня карта, що визначає пріоритетні напрями співробітництва з NSA.
Під час засідання Військовим представником Місії України при НАТО генерал-майором Петренком А.Г. було доведено позиції керівництва Збройних Сил України щодо тематики та змістовного наповнення травневого засідання ВК Україна-НАТО на рівні начальників генеральних штабів.
Під час обговорення військові представники держав-членів НАТО підтримали прагнення української сторони щодо розвитку конструктивного та прагматичного співробітництва з НАТО, залучення взаємосумісних сил і засобів до операцій з підтримання миру під проводом Альянсу, а також впровадження кращих військових стандартів в процесі трансформації Збройних Сил України.