• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Україна та НАТО обговорили основні напрями практичного співробітництва у сфері безпеки та оборони
Опубліковано 26 квітня 2013 року о 10:53

Bідбулося десяте засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня

Bідбулося десяте засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.

Перед початком засідання співголови – Перший заступник Секретаря РНБО України Олександр Медведько та Генеральний секретар НАТО з політичних відносин та політики безпеки Дірк Бренгельманн - провели зустріч у форматі віч-на-віч, під час якої обговорили актуальні питання практичної взаємодії.

«Сьогоднішній захід можна назвати знаковим, оскільки дане засідання є десятою зустріччю Групи у форматі «високого рівня» - а отже ювілейним», - наголосив Олександр Медведько. Він додав, що співпраця України та НАТО у рамках Спільної робочої групи триває вже 15 років: «Підбиваючи певні проміжні підсумки нашої тривалої співпраці, можна впевнено стверджувати, що Спільна робоча група є дієвим інструментом партнерства України з Північноатлантичним Альянсом».

Перший заступник Секретаря РНБО зауважив, що напередодні засідання серед делегацій Альянсу було розповсюджено документ, що окреслює пріоритети практичної взаємодії з країнами НАТО у секторі безпеки і оборони на короткострокову перспективу. За словами Олександра Медведька, його зміст ґрунтується безпосередньо на положеннях проекту Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2013 рік, яка зберігатиме статус основного програмного документа двостороннього співробітництва і важливого засобу для впровадження внутрішньодержавних реформ у різних сферах життєдіяльності держави. Він додав, що проект Програми вже схвалений Урядом України та наразі очікується підписання Президентом України.

Окрему увагу під час засідання було приділено стану реформ, які наразі здійснюються у Збройних Силах України. Олександр Медведько поінформував колег, що протягом 2012 року оновлено та ухвалено низку основних стратегічних та концептуальних документів оборонного планування України – прийнято нові редакції Стратегії національної безпеки та Воєнної доктрини України, Стратегічний оборонний бюлетень та Концепцію реформування і розвитку Збройних сил України на період до 2017 року. Міноборони розроблено проект Державної комплексної програми реформування і розвитку збройних сил на період до 2017 року, сьогодні завершується процедура міжвідомчого погодження Програми і  незабаром її буде винесено на розгляд РНБО.

«Затвердження Главою держави названих стратегічних та концептуальних документів створило серед іншого необхідні передумови для організації подальшої системної співпраці нашої держави з Альянсом», - наголосив Олександр Медведько. Він також висловив вдячність за плідний обмін досвідом та експертну допомогу з боку НАТО, надану при розробці  більшості цих документів.

Така співпраця є важливою також з огляду на поширення євроінтеграційних прагнень України. Указом Президента України від 12 березня 2013 року №127/2013 Секретарю РНБО України Андрію Клюєву було доручено здійснювати координацію діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері європейської інтеграції України та взаємодію з інституціями ЄС. У цьому зв’язку Олександр Медведько зауважив, що враховуючи важливість для України активізації євроінтеграційних процесів, одним з ключових напрямів співпраці з структурами Альянсу є діяльність з виявлення та протидії корупційним ризикам. За його словами,  майже всі масштабні міжнародні антикорупційні заходи, які реалізуються в Україні, є результатом плідної співпраці з Північноатлантичним Альянсом. Насамперед, мається на увазі Ініціатива НАТО з розбудови цілісності і прозорості оборонних та безпекових інституцій.

Перший заступник Секретаря РНБО зазначив, що в Україні триває робота з визначення основних напрямів реформування системи правоохоронних органів і спецслужб держави. За його словами, важливим кроком в даному напрямі стало набуття чинності 20 листопада 2012 року нового Кримінального процесуального кодексу України, яким запроваджено у відповідності до європейських стандартів нову систему правових засобів захисту людини, суспільства і держави від кримінальних правопорушень, а також процедуру судового розгляду, позбавлену обвинувального ухилу. Крім того, планується розробити та прийняти Кодекс України про кримінальні проступки, що має стати наступним етапом процесу вдосконалення та гуманізації кримінального законодавства нашої держави.

Ще одним суттєвим аспектом реформування системи правоохоронних органів і спецслужб України стало створення Комітету з питань реформування правоохоронних органів. «З огляду на вказане зазначу: нам, безумовно, буде цікавим і корисним відповідний досвід держав-членів Альянсу».

Крім того, Олександр Медведько зауважив, що найбільш важливий та активний напрям співробітництва України з Північноатлантичним альянсом – внесок до операцій під проводом НАТО з підтримання миру та безпеки. «Свідченням готовності України активно розвивати взаємодію у даній сфері є подальше розширення участі національних Збройних Сил у миротворчих місіях Альянсу. Насамперед, йдеться про приєднання нашої країни до антипіратської операції «Океанський щит», - зазначив він.

Перший заступник Секретаря РНБО подякував представникам держав-членів Альянсу за висловлену готовність до подальшої активізації співробітництва з Україною у сфері реформування національного сектору безпеки і оборони та додав, що усі поради та коментарі, які пролунали сьогодні на засіданні, будуть враховані у подальшій роботі.

«Впевнений, що ми докладемо зусиль для кращого використання потенціалу проектів, які реалізуються під егідою Спільної робочої групи, поширюючи їхню дію на весь сектор безпеки і оборони України», - резюмував Олександр Медведько.

У свою чергу Генеральний секретар НАТО з політичних відносин та політики безпеки Дірк Бренгельманн зазначив, що ухвалення Національної стратегії безпеки України, Воєнної доктрини України і Концепції розвитку та реформування Збройних Сил України до 2017 року сприяє двосторонньому співробітництву у сфері оборонної і безпекової реформи. «НАТО залишаємося відданими ідеї допомоги Україні у здійсненні реформування сектору безпеки і оборони у рамках Річної національної програми з використанням усіх наявних механізмів і інструментів», - наголосив він.

Дірк Бренгельманн зауважив, що НАТО дуже високо цінує те, що Україна бере на себе зобов’язання брати участь в операціях миротворчого характеру під проводом Альянсу.

Він також додав: «Ми будемо і надалі підтримувати ваші зусилля існуючими інструментами і механізмами. В цьому сенсі ви можете покладатися на нас як на відданого партнера».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux