У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря Альянсу А.Расмуссена відбулося засідання Комісії Україна – НАТО на рівні послів, присвячене питанню реалізації в Україні конституційної реформи.
Про зміст конституційних перетворень та основні кроки, що здійснюються Україною у цій сфері, постійних представників держав-членів Альянсу поінформувала Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.Ставнійчук.
Вона наголосила, що основною метою конституційного процесу є вдосконалення положень Конституції України відповідно до усталених європейських стандартів, насамперед у сфері прав і свобод людини, демократії та верховенства права. З огляду на це пріоритетним завданням конституційного процесу є створення належних умов для судової реформи, побудови публічної влади на засадах взаємосприяння, балансів, стримувань і противаг. Ключовим є також питання забезпечення реального народовладдя. Крім того, в ході продовження конституційної реформи важливим є питання приведення до європейських стандартів інституту прокуратури в Україні.
Окрему увагу було приділено діяльності Конституційної Асамблеї, в рамках якої продовжується змістовна робота з підготовки пропозицій щодо оновлення Конституції України, зокрема з огляду на заплановане на 21 червня ц.р. пленарне засідання Асамблеї, на якому буде розглянуто проект Концепції змін до Конституції України.
Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили зусилля України, спрямовані на реалізацію масштабних внутрішньодержавних перетворень, у тому числі в контексті виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, узгоджених під час Шістнадцятого саміту Україна-ЄС у лютому ц.р.
У своїх виступах учасники засідання наголосили на важливості продовження співробітництва між Україною та НАТО в рамках виконання Річних національних програм. Учасники засідання КУН високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.