• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за результатами участі делегації України у зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу 23.04.2013
Опубліковано 23 квітня 2013 року о 10:33

УКРІНФОРМ

Україна витратить на безпеку в Афганістані після 2014 року $1,5 млн - Долгов

Україна упродовж 2015-2017 років внесе до міжнародного трастового фонду із підтримання безпеки в Афганістані 1,5 млн дол. США.

Про це заявив глава Місії України при НАТО Ігор Долгов, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в Брюсселі.

«Україна на себе взяла зобов'язання вносити, починаючи з 2015 року, у цей стабілізаційний фонд по 500 тис. дол. щороку упродовж трьох років», - повідомив глава Місії України при НАТО.

Долгов наголосив, що Україна послідовно і наполегливо продовжує робити свій внесок у міжнародні зусилля із надання допомоги Афганістану. Посол нагадав, що українська сторона одна із перших серед країн-партнерів заявила про свою участь у новій тренувальній місії НАТО в Афганістані після 2014 року та нині долучилася до процесу її планування.

«Формат участі України у цій операції визначений її рамками. Це допомога, тренування і підтримка. Наступна місія не передбачає будь-якої участі у бойових діях. Саме на цих засадах українські представники беруть участь у діючих Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані», - зауважив глава місії.

Як заявив напередодні Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, за попередніми оцінками, забезпечення безпеки в Афганістані після 2014 року коштуватиме міжнародному співтовариству близько 4 млрд дол. на рік.

Глави МЗС країн НАТО і партнерів обговорюють глобальні питання безпеки

У Брюсселі у вівторок розпочалося засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ країн НАТО і партнерів.

У порядку денному засідання - обговорення широкого кола безпекових питань, включаючи ситуацію навколо Північної Кореї , Афганістану, Сирії та відносини з Росією, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми обговоримо провокаційні дії Північної Кореї та заяви, які містять погрози. Вони становлять серйозний виклик регіональній і міжнародній стабільності та безпеці. Міжнародне співтовариство має надіслати у зв'язку з цим сильний і консолідований сигнал», - заявив, відкриваючи засідання, генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен.

В обговоренні афганського питання візьме участь глава Місії України при НАТО Ігор Долгов.

Україна є учасником Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Офіційний Київ також приєднався до планування та проведення нової тренувальної місії НАТО в Афганістані після 2014 року.

Робоча група Україна-НАТО проаналізує підготовку країни до підписання Асоціації з ЄС

На засідання спільної робочої групи високого рівня Україна-НАТО з питання оборонної реформи 25 квітня у Києві будуть обговорені питання виконання українською стороною зобов'язань на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це заявив у вівторок у Брюсселі глава Місії України при НАТО Ігор Долгов, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Робоча група обговорить, яким чином продовжуватиметься реформування оборонного сектору в Україні, а також, як Україна виконує взяті на себе зобов'язання і здійснює перетворення з тим, щоб забезпечити вчасне підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом зі створенням поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі», - зазначив Долгов.

Пов'язуючи співпрацю України з Альянсом із євроінтеграцією держави, посол нагадав, що у декларації Чиказького саміту НАТО йдеться про демократизацію суспільства та утвердження верховенства права в Україні. «Тому, будучи військово-політичною організацією, НАТО виходить з того, що певні демократичні цінності і засади є спільними і для Європейського Союзу, і для НАТО. А, отже, вони є спільними і для України», - пояснив Долгов.

Посол уточнив, що формат діяльності робочої групи передбачає участь представників усіх країн-членів Альянсу.

ИНТЕРФАКС

Украина останется в Афганистане после 2014 года - посол

В рамках следующей миссии в этой стране Киев предоставит специалистов и финансирование.

После завершения миссии НАТО в Афганистане Украина продолжит свое присутствие в этой стране, а также внесет свой вклад в трастовый фонд по поддержке афганских сил безопасности. Об этом во вторник в Брюсселе сообщил глава миссии Украины при НАТО посол Игорь Долгов, представляющий Киев на заседании министров иностранных дел стран НАТО и стран-партнеров, участвующих в операции ISAF, сообщает «Интерфакс-Украина».

Он напомнил, что в настоящее время в центре внимания НАТО находится успешное завершение миссии в Афганистане и решение вопросов, связанных с функционированием новой миссии после 2014 года.

«Комплекс задач, стоящих перед странами, которые уже на этом этапе вызвались участвовать в следующей миссии после 2014 года, является сложным и серьезным. И поэтому возникает необходимость в обсуждении и принятии решений на уровне министров иностранных дел», - пояснил украинский посол.

Долгов сообщил, что Киев уже заявил о своем участии в следующей миссии в Афганистане.

«Участие Украины определено рамками операции: это помощь, тренировка, поддержка. Мы исходим из того, что граничное количество украинского персонала определено указом президента, и это 30 человек. Де-факто там находится 28. Где нужны наши специалисты? Это ликвидаторы самодельных взрывающихся устройств, военные медики, инструкторы-вертолетчики», - обозначил он рамки участия Украины в следующей миссии в Афганистане после 2014 года.

Отвечая на вопрос о порядке формирования и участия Киева в создании трастового фонда, глава миссии Украины при НАТО напомнил, что на сегодняшний день эти средства направляются на поддержку сил безопасности Афганистана, укрепление деятельности правительства и исполнительной власти в этой стране и укрепление верховенства права и демократии. Этот фонд формируется из нескольких источников: двусторонние обязательства стран, вклады международных организаций и вклады, в том числе, из бюджета НАТО.

«Украина взяла обязательство вносить в этот стабилизационный фонд 500 тыс. долларов ежегодно, начиная с 2014 года, в течение последующих трех лет. Об этом в официальном письме сообщил премьер-министр Николай Азаров генеральному секретарю Андерсу Фогу Расмуссену», - констатировал украинский дипломат.

РАДІО СВОБОДА

Безпеку Афганістану через 2 роки фінансуватиме й Україна

Брюссель – У штаб-квартирі НАТО у вівторок відбулася традиційна весняна зустріч міністрів закордонних справ 28 держав-союзниць. Тероризм і екстремізм на Півночі Африки, неконтрольований обіг зброї та кровопролиття у Сирії й можливість поширення небезпеки на сусідні країни – ці та інші питання були у центрі уваги учасників зустрічі. Окреме місце в переговорах дипломатів зайняв діалог із представниками уряду Росії щодо питань глобальної безпеки, включно із системами ПРО, Афганістаном та Північною Кореєю. Участь у засіданні країн-учасниць міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані також взяв представник України.

Україна й далі допомагатиме НАТО в Афганістані

Очільні дипломати держав Північноатлантичного союзу також вели мову про Афганістан, а саме, про проблеми передачі після 2014 року національним силам безпеки повного контролю та відповідальності за стан в їхній країні. Зокрема, у центрі уваги було питання, як забезпечити прозоре та стабільне функціонування трастового фонду, з якого в майбутньому фінансуватимуться афганські сили безпеки.

Голова місії України при НАТО Ігор Долгов, який брав участь у засіданні країн-учасниць міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані, каже, що Україна, як партнер альянсу, взяла на себе зобов’язання з 2015 року виділяти до цього фонду 500 тисяч доларів протягом трьох років. Крім цього, українські військові продовжуватимуть підтримку, будуть надавати експертну допомогу й проводити вишкіл сил безпеки Афганістану.

«Сьогодні там де-факто є 28 військовослужбовців. Поки що це ті рамки, в яких ми діємо. Будуть пропозиції, буде потреба в українських фахівцях і відповідні звернення, – в Україні будуть розглядатися інші можливості. Де потрібні наші фахівці? Передусім, це ті, що (в Афганістані) діють вже і будуть продовжувати: це спеціалісти зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв, військові медики – це важливо не лише для контингенту, але й для місцевого населення. І третє – інструктори з гелікоптерів», – пояснив голова місії України при Північноатлантичному союзі Ігор Долгов.

Тим часом, Росія та НАТО цього ж дня впровадили другу фазу реалізації гелікоптерного проекту для Афганістану. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен після засідання Ради Росія-НАТО зазначив, що це «надасть можливість повітряним силам альянсу розвивати можливості з евакуації ранених». Керівник НАТО при цьому зауважив, що попри те, що «оцінки ситуації в Афганістані з боку Росії та НАТО подекуди не збігаються», «головні цілі все ж співпадають – це забезпечення безпеки в державі та регіоні».

УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Україна має намір продовжити присутність миротворців в Афганістані для участі в місії НАТО після 2014 (текст закритий)

огляд ЗМІ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux