12 листопада 2013 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі під головування Заступника Генерального секретаря НАТО А.Вершбоу відбулося засідання Ради Євроатлантичного партнерства (РЄАП) на рівні послів, під час якого було обговорено, зокрема, попередні результати Українського головування в ОБСЄ.
Перед учасниками засідання виступив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні, Посол І.Прокопчук, який зосередився на питаннях, пов’язаних з підготовкою Міністерського Ради ОБСЄ у Києві у грудні ц.р.
Посол інформував РЄАП щодо зусиль, які докладала Україна під час її головування в ОБСЄ у 2013 році, з метою досягнення практичних та конкретних результатів у всіх трьох вимірах ОБСЄ. Результатом цієї діяльності стало вироблення проектів рішень, які прийматимуться міністрами та визначатимуть пріоритети діяльності Організації у майбутньому. У цьому зв’язку особливе значення матиме продовження процесу «Гельсинки+40».
РЄАП дала високу оцінку зусиллям України, спрямованим на реалізацію пріоритетів її головування в ОБСЄ. У ході обговорення, зокрема, підкреслювалась активна роль Головування у підтримці зусиль щодо врегулювання тривалих конфліктів, відзначалась важливість продовження ініційованого Україною діалогу щодо контролю над звичайними озброєннями, рішення щодо залучення ОБСЄ до підтримки проведення виборів в Афганістані наступного року.
Учасники засідання особливо позитивно відзначили збалансований підхід до діяльності Організації протягом року Українського головування, а також важливість тем, що просувалися в рамках гуманітарного виміру Організації, серед них теми свободи ЗМІ, свободи пересування, боротьби з торгівлею людьми, спостереження за виборами.
Було відзначено, що Північноатлантичний Альянс та Організація з питань безпеки та співробітництва в Європі поділяють спільні цінності та мають спільні інтереси в сфері безпеки та протидії новим викликам і загрозам.
Учасники РЄАП наголосили на важливості та корисності діалогу, який відбувся в рамках цього засідання, у контексті підготовки до проведення в Києві Міністерської Ради ОБСЄ.