Північноатлантична рада засуджує військову ескалацію Російської Федерації в Криму та висловлює сильне занепокоєння згодою Парламенту Росії на використання збройних сил Російської Федерації на території України.
Військові дії проти України сил Російської Федерації є порушенням міжнародного права і суперечать принципам Ради НАТО-Росія та Партнерства заради миру. Росія повинна поважати свої зобов’язання відповідно до Статуту ООН, а також духу та принципів ОБСЄ, на яких базується мир та стабільність у Європі. Ми закликаємо Росію до деескалації напруженості.
Ми закликаємо Російську Федерацію поважати свої міжнародні зобов’язання, включаючи ті, що містяться у Будапештському меморандумі 1994 р., Договорі про дружбу та співробітництво між Росією та Україною 1997 р. та в правовий рамках, що регулюють перебування ЧФ РФ, відвести свої сили на свої бази та утриматись від їх втручання будь-де в Україні. Ми закликаємо обидві сторони негайно розпочати пошук мирного вирішення ситуації шляхом двостороннього діалогу, при міжнародному сприянні, там, де це можливо, та шляхом направлення міжнародних спостерігачів під егідою РБ ООН та ОБСЄ.
Україна є цінним партнером НАТО та державою-засновницею Партнерства заради миру. Держави-члени НАТО й надалі підтримуватимуть український суверенітет, незалежність, територіальну цілісність та право народу України визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання.
Ми наголошуємо на важливості всеохоплюючого політичного процесу, який базується на демократичних цінностях, повазі прав людини, національних меншин та верховенстві права, що становить демократичні прагнення усього народу України.
Сьогодні ми, на запит України, зібралися для консультацій на засіданні Комісії Україна-НАТО. Ми маємо намір вступити в діалог з Росією в рамках Ради НАТО-Росія.