• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Парламентарії НАТО закликають лідерів України віднайти можливості уникнути зростання протистоянь
Опубліковано 14 лютого 2014 року о 18:00

По завершенні робочого візиту в Україну делегації Парламентської асамблеї НАТО на чолі з її Президентом Х.Бейлі (10-13.02.2014 р.) на офіційній веб-сторінці Асамблеї розміщено статтю під назвою: «Парламентарії НАТО закликають лідерів України віднайти можливості уникнути зростання протистоянь» NATO Parliamentarians urge Ukraine’s leaders to seize window of opportunity as tensions rise»).

В статті йдеться, що члени ПА НАТО висловили глибоку занепокоєність у зв’язку із загостренням протистояння між владою, опозицією та протестуючими в Україні. Президент ПА НАТО Х.Бейлі закликає усіх лідерів проявити стриманість та якнайскоріше досягти згоди в питанні конституційної реформи, а також домовленостей щодо тимчасового уряду: «Усі, хто залучений до сьогоднішніх процесів, поділяють думку, що шлях уперед повинен включати конституційну реформу. Водночас, залишаються деякі непорозуміння щодо низки ключових положень цієї реформи та шляхів її досягнення. Немає часу для зволікань, напруженість зростає і люди очікують побачити прогрес, навіть якщо це означатиме узгодження проміжного рішення».

«Крім того, члени ПА НАТО визнали, що відставка Уряду та поступове звільнення протестуючих відповідно до нового закону про амністію буде значним кроком уперед у процесі досягнення компромісу. Наступним кроком має бути визначення та звинувачення осіб, відповідальних за акти насильства проти демонстрантів та журналістів, але тільки за ті, що не були спровокованими. Це буде ключовим моментом розбудови довіри, який допоможе знизити напругу та заспокоїть громадське обурення», зазначається у статті.

«Брифінги від політичних лідерів та економічних експертів підкреслили необхідність якнайшвидшого вирішення нинішньої кризи. Необхідно вжити заходів з метою подолання зростаючих економічних проблем, які, в свою чергу, якщо їх не зупинити, можуть призвести до створення додаткових соціальних проблем. Усі українські співрозмовники підкреслили, що європейська інтеграція залишається ключовою метою зовнішньої політики України, але непорозуміння щодо шляхів її досягнення і, зокрема, зміна позиції Уряду щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, призвели до суперечки навколо більш загальної політичної реформи. Дійсно, Україна наразі стоїть перед основоположним вибором. Це не вибір між Сходом та Заходом, проте це вибір між минулим та майбутнім», зазначив Х.Бейлі.  

Президент ПА НАТО наголосив, що НАТО високо цінує партнерство з Україною. Україна єдина країна-партнер НАТО, яка бере участь в усіх операціях під проводом Альянсу. Парламентська асамблея також має достатній досвід співпраці з Верховною Радою України.

Х.Бейлі побажав Україні вийти за рамки сьогоднішньої кризи якомога скоріше: «Я надзвичайно стурбований ситуацією в Києві, в той же час я вражений позицією лідерів політичних партій всього політичного спектру, включаючи тих, хто стоїть на майдані. Я глибоко переконаний в наявності можливостей рухатися уперед і я закликаю усі політичні партії віднайти таку можливість та не зволікати».

сайт Парламентської асамблеї НАТО,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux