8 березня ц.р. Генеральний секретар НАТО А.Ф.Расмуссен дав інтерв’ю британській службі новин Бі-Бі-Сі, у ході якого зазначив:
- Ми всі погоджуємося з тим, що наразі відсутня військова реакція на кризу в Криму. Я провів зустріч з Прем’єр-міністром України вчора і він також погодився з тим, що військова реакція відсутня та ситуація має вирішуватись політичними та дипломатичними шляхами.
- Я не думаю, що система ПРО є адекватною відповіддю на існуючу наразі кризу в Криму. Ми спостерігаємо за російським вторгненням до Криму – території України і, на мою думку, це не має ніякого відношення до протиракетної оборони. Але не зважаючи на це, ми продовжуватимемо розбудову системи протиракетної оборони НАТО відповідно до наших планів. Ми розраховуємо на те, що будемо під повним захистом до 2018 р, як це і передбачається.
- Дозвольте наголосити на тому, що ми не змінювали наших планів щодо побудови систем ПРО і Польща буде в ній задіяна. Польща запропонувала розмістити об’єкти ПРО на своїй території і ми продовжуватимемо розбудову ПРО НАТО відповідно до плану.
- НАТО в повній мірі налаштована забезпечувати безпеку своїх держав-членів і Ви бачили дуже чіткий приклад цього в останні дні. Як Ви знаєте, наразі реалізується Місія НАТО з контрою за повітряним простором, що покликана забезпечити безпеку трьох держав Балтії: Латвії, Литви та Естонії. Останнім часом спроможності цієї місії були підсилені.
- Ніхто не має сумніватися у нашій налаштованості та впевненості у діях, коли мова йде про захист територій, колективний захист наших держав-членів.
- Ті події, що ми спостерігаємо в Криму тільки підсилили нашу налаштованість та впевненість у діях і ми запевняємо всіх союзників у тому, що наше головне завдання полягає у колективній безпеці, територіальній безпеці. Ми вдаватимемося до необхідних кроків для того, щоб пересвідчитися в тому, що всі союзники є повністю захищеними від будь-яких можливих загроз.
- Я думаю, що НАТО забезпечила для Європи передумови існування в цілісності, свободі та мирі. Також ми фактично створили «парасольку», під якою Європа може процвітати, розвивати більш сильні економічні зв’язки. І все це робить внесок у безпеку. Тож ми всі бачимо, що НАТО забезпечує безпекову «парасольку», ЄС створює передумови для економічного розвитку і все це посилює одне одного. При цьому останні події в Криму нагадують нам про те, що в Європі досі існує загроза, потенційна загроза безпеці та стабільності. Також це є нагадуванням про те, що держави Європи мають робити достатні інвестиції до нашої спільної оборони та безпеки.
- Я вірю, що політики в усьому НАТО переосмислять інвестиції до оборони та безпеки. Очевидно, що оборона має свою вартість, але маю Вам сказати про те, що недостатня безпека є дорожчою. І саме за цим ми спостерігаємо цими днями, тож я думаю, що ці події в Криму зроблять свій внесок до УСВІДОМЛЕННЯ, коли мова зайде про майбутні інвестиції до безпеки та оборони.