Заява Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, ухвалена на засіданні КУН в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 1 квітня 2014 року:
Ми, міністри закордонних справ – члени Комісії Україна-НАТО, єдині у нашому засудженні протизаконного військового вторгнення Росії в Україну, а також порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо протизаконну та нелегітимну “анексію” Криму Росією. Ми продовжимо працювати разом для досягнення політичного та дипломатичного рішення, яке відповідає міжнародному праву та поважає міжнародновизнані кордони України.
Ми закликаємо Росію здійснити деескалацію ситуації шляхом зменшення кількості її військовослужбовців в Криму до передкризового рівня та виведення їх на їхні бази; знизити військову активність вздовж кордонів України; відмінити незаконну та нелегітимну “анексію” Криму; утриматися від будь-якого подальшого втручання та агресивних дій в Україні; поважати права українського населення, в т.ч. кримських татар; а також виконати свої міжнародні зобов’язання та дотримуватися принципів міжнародного права.
Ми підтримуємо направлення в Україну спостережної місії ОБСЄ.
Ми високо цінуємо мужність, дисциплінованість та стриманість Збройних Сил України, які вони проявили перед обличчям провокацій.
Практичною демонстрацією відданості союзників особливому партнерству між Україною та НАТО стало узгодження нами конкретних кроків, спрямованих на зміцнення спроможності України забезпечувати власну безпеку.
НАТО і Україна активізують співробітництво та просуватимуть реформування в оборонній сфері шляхом реалізації програм щодо нарощення потенціалу та розвитку можливостей. Союзники по НАТО також посилять Офіс зв’язку НАТО в Києві за рахунок додаткових експертів.
Союзники продовжуватимуть працювати разом з Урядом України, Верховною Радою України та громадянським суспільством для посилення цивільного контролю над збройними силами та відповідними складовими сектора безпеки.
Союзники підтримують кроки, зроблені українським урядом для просування реформ та сприяння всеохоплюючому політичному процесу, на основі демократичних цінностей, поваги до прав людини, меншин та принципам верховенства права.
Ми вітаємо підписання Україною 21 березня ц.р. політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана демократичним цінностям і принципу верховенства права, має важливе значення для євроатлантичної зони. Союзники твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність України. Ми закликаємо Росію дотримуватися цих принципів.