• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Заява міністрів закордонних справ держав-членів НАТО
Опубліковано 01 квітня 2014 року о 15:09

За результатами засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі    1 квітня 2014 року, ухвалено заяву міністрів закордонних справ держав-членів Альянсу: 

 1. Ми, міністри закордонних справ держав-членів НАТО, єдині у своєму засудженні незаконної військової інтервенції Росії в Україну і порушенні Росією суверенітету і територіальної цілісності України. Ми не визнаємо незаконну спробу Росії анексувати Крим. Ми закликаємо Росію зробити негайні кроки, як викладено в заяві Комісії Україна-НАТО, щоб повернутися до режиму дотримання норм міжнародного права та своїх міжнародних зобов'язань та обов'язків, та розпочати справжній діалог, спрямованого на прийняття політичного і дипломатичного рішення, яке поважає міжнародне право та міжнародно-визнані кордони України. Ми підтримуємо розгортання моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

 2. Наша мета – цільний, вільний та мирний Євроатлантичний регіон -  не змінилася, але Росія кинула їй серйозний виклик. Ми підтримуємо суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність усіх держав в рамках їх міжнародно-визнаних кордонів. Незалежна, суверенна та стабільна Україна, віддана принципам демократії та поваги до прав людини, меншин, а також принципу верховенства права, має важливе значення для євроатлантичної безпеки.

 3. З метою демонстрації нашу відданості Україні, ми активізуємо співробітництво в рамках нашого особливого партнерства. Сьогодні НАТО і Україна домовилися, як це викладено в заяві Комісії Україна-НАТО, щодо здійснення заходів на найближчу та довгострокову перспективу з метою зміцнення потенціалу України у забезпеченні власної безпеки.

 4. Ми також сьогодні погодили пакет заходів, спрямованих на поглиблення нашої співпраці з іншими партнерами по НАТО в Східній Європі, за результатами проведених з ними консультацій та в рамках існуючих двосторонніх програм.

 5. За останні двадцять років НАТО послідовно працювала для налагодження більш тісної співпраці та довіри з Росією. Проте, Росія порушила міжнародне право і діяла всупереч принципам та зобов'язанням, що передбачені Основним документом Ради Євроатлантичного партнерства, Основоположним Актом Росія-НАТО і Римською декларацією. Це серйозно порушило довіру, на якій повинне ґрунтуватися наше співробітництво.

 6. Ми вирішили призупинити весь комплекс практичного цивільного і військового співробітництва між НАТО і Росією. Наш політичний діалог в рамках Ради НАТО-Росія може продовжуватись, в міру необхідності, на рівні послів і на більш високому рівні, щоб забезпечити обмін думками, в першу чергу щодо цієї кризи. Ми переглянемо стосунки НАТО з Росією під час нашої наступної зустрічі в червні.

 7. Як заявили наші глави держав і урядів на Чиказькому саміті в 2012 році, НАТО заснована на солідарності, згуртованості союзників і неподільності нашої безпеки. У нинішній ситуації НАТО вже зробила кроки для того, щоб продемонструвати солідарність і зміцнення своєї здатності передбачати і швидко реагувати на будь-які виклики безпеці Альянсу. Ми будемо продовжувати надавати необхідне посилення та видимі гарантії згуртованості НАТО та відданості принципам стримування і колективної оборони проти будь-якої загрози агресії по відношенню до Альянсу.

Посилання на сайт НАТО: http://www.nato.int/cps/en/natolive/news_108501.htm

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux