• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Парламентська асамблея НАТО закликала до більш жорстких санкцій щодо Росії у зв’язку з подіями в Україні
Опубліковано 30 травня 2014 року о 20:11

В рамках щорічної Весняної сесії Парламентської асамблеї (ПА) НАТО (м. Вільнюс, 30.05-01.06.2014 р.), члени Асамблеї висловили свою рішучу підтримку українському народу в його боротьбі за національну незалежність та назвали дії Росії щодо дестабілізації обстановки в Україні актами «чіткої та незаперечної» агресії.

Парламентарії держав-членів Альянсу проголосували за позбавлення російських представників асоційованого членства в Асамблеї. «Наша довіра в партнерстві була відданою», - заявив Хью Бейлі, Президент ПА НАТО. «Ми не можемо надалі продовжувати нашу співпрацю у тому ж руслі з колегами з країн-партнерів Альянсу як Росія, в той час, як вони голосують за використання військової сили проти іншого партнера НАТО – України», продовжив він.   

Крім того, у перший день Весняної Сесії ПА НАТО ухвалила «Декларацію на підтримку України», в котрій парламентарії закликали уряди держав-членів Альянсу застосувати більш жорсткі санкції по відношенню до відповідних російських чиновників та підприємств, а також збільшити підтримку Україні та її устремлінням побудувати сильну демократичну державу.

Відкриваючи пленарне засідання, Генеральний секретар НАТО А.Ф.Расмуссен заявив: «дії Росії в Україні є неприйнятними, водночас однозначно пояснюють навіщо Альянсу необхідно підтримувати сильну оборону та зупинити довготривалий процес скорочення витрат на військові потреби».

Він наголосив на тому, що НАТО взяла на себе зобов’язання та в змозі захистити всіх своїх членів від будь-якої загрози. «Ми готові діяти так, як необхідно і так довго, як це необхідно», заявив А.Ф.Расмуссен. «Ми визначились щодо захисту кожного члена Альянсу. І у цьому питанні позиція НАТО рішуча. Жоден союзник не залишиться наодинці».

На пленарному засіданні було також ухвалено декларацію, яка закликала уряди країн-членів НАТО підтримати політику «відкритих дверей» відносно тих держав, які прагнуть приєднатись до Альянсу. В цьому документі наголошено на необхідності посилення трансатлантичного партнерства, яке об’єднує північноамериканських та європейських союзників.

Питання майбутнього Афганістану, конфлікт в Сирії та підготовка до Саміту в Південному Уельсі у вересні ц.р. також включені до порядку денного засідань, де 360 парламентаріїв з країн-членів Альянсу, країн-партнерів та гостей матимуть змогу обговорити упродовж трьох днів Сесії.

Однак, ситуація в Україні є головним питанням на порядку денному засідання, яке відбулось у п’ятницю. Секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Парубій звернувся до ПА НАТО з проханням виступити єдиним фронтом з метою змусити Росію зупинити свою агресію проти нашої країни. У протилежному випадку безпеку не тільки в Європі, але і в усьому цивілізованому світі буде поставлена під загрозу.

Про необхідність «рішучої відповіді» Росії також заявив і Прем’єр-міністр Литви А.Буткявічіус. «Росія спровокувала масові заворушення в Україні та підірвала безпеку і стабільність в Європі», заявив він, виступаючи перед Асамблеєю. «На ці нові загрози та виклики необхідно відреагувати зі стратегічним осмисленням, розумним плануванням та чіткою відповіддю», сказав він.  

Джерело: ПА НАТО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux