• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Президент увів у дію рішення РНБО про додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави
Опубліковано 27 травня 2015 року о 18:01

Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 травня 2015 року «Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України та додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави».

РНБО, розглянувши стан виконання своїх рішень у 2014 році та І кварталі 2015 року щодо посилення обороноздатності держави, визнала недостатньо ефективною роботу органів державної влади стосовно нейтралізації загроз національній безпеці. У зв’язку з цим Рада ухвалила додаткові заходи для виконання прийнятих рішень та забезпечення обороноздатності держави.

Зокрема, РНБО вирішила утворити Міжвідомчу комісію з питань оборонно-промислового комплексу та запропонувати Президентові затвердити Положення про неї.

Рада доручила Кабінету Міністрів вжити заходів щодо забезпечення додаткового фінансування на заходи з ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час участі в антитерористичній операції; щодо утворення міжвідомчого координаційного центру соціально-трудової реабілітації учасників АТО. Уряд також повинен у місячний строк забезпечити координацію робіт з організації протезування та ортезування учасників АТО, збільшення розміру грошової допомоги на їх протезування, ортезування за кордоном, компенсації витрат, пов'язаних із післягарантійним обслуговуванням і ремонтом протезних виробів.

Кабінету Міністрів доручено забезпечити безумовне виконання державного оборонного замовлення на 2015 рік, своєчасне та повне фінансування заходів з розробки та закупівлі озброєння і військової техніки, проведення робіт з ремонту і постачання військової техніки до Збройних Сил та інших військових формувань.

Крім того, Радбез доручив профільним відомствам забезпечити у двотижневий строк створення автоматизованих баз даних обліку військовослужбовців, які поранені, контужені або отримали каліцтво під час участі в АТО, та вжити заходів щодо використання таких баз даних Військово-цивільним координаційним штабом медичної допомоги.

Також Міноборони, Генштаб Збройних Сил, МВС, Головне управління Національної гвардії, СБУ невідкладно мають вжити заходів щодо поліпшення координації та управління військами, забезпечення належного контролю за виконанням поставлених підрозділам завдань та щодо посилення військової дисципліни та правопорядку.

Крім того, РНБО доручила забезпечити представництво фахівців Державного концерну «Укроборонпром» при штабах АТО і штабах секторів антитерористичної операції з метою своєчасного вирішення питань ремонту та обслуговування озброєння і військової техніки.

Міноборони, Генштаб ЗСУ, МВС та СБУ повинні організувати у місячний строк з метою укомплектування підпорядкованих структур офіцерським складом курсову підготовку осіб з вищою освітою, призваних на військову службу під час мобілізації, з наступним присвоєнням їм первинних офіцерських військових звань, а також перепідготовку офіцерів запасу за найбільш дефіцитними спеціальностями.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux