У День Гідності і Свободи, коли два роки тому перші небайдужі громадяни вийшли на Майдан незалежності на знак протесту проти дій тодішньої влади, Президент Петро Порошенко зустрівся з членами родин Героїв Небесної Сотні.
Президент пригадав події тих днів. Глава держави розповів, як допомагав переносити перших поранених на Грушевського.
Президент наголосив, що всі винні у злочинах проти активістів Майдану не уникнуть відповідальності.
Глава держави повідомив про підписання Указу про заснування довічної стипендії пам’яті Героя Небесної Сотні громадянина Республіки Білорусь Михайла Жизневського його батькам.
Президент відзначив, що всією країною шириться рух за вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Побудована велика кількість пам’ятників, перейменовуються вулиці.
На зустрічі виступив голова громадської організації «Родини Героїв Небесної Сотні» Ігор Гурик, який розповів про проблеми та виклав пропозиції з їх вирішення. Він відзначив, що з усіх органів державної влади комунікація відбувається лише з Президентом та його Адміністрацією. При цьому більшість проблем родин відноситься до компетенції інших органів, сказав він.
«Для нас і для мільйонів українців Революцію Гідності не завершено. Вона завершиться тоді, коли ми досягнемо ідеалів Майдану, які ми відстоювали, – це повага до людини, демократія, прозоре правління, справедлива влада, правосуддя», – наголосив Ігор Гурик.
Виступаючи закликали Президента пришвидшити позбавлення суддів недоторканності та права відпускати злочинців під заставу. «Поки у судах сидять одіозні судді, які служили режиму Януковича, сподіватися нам на справедливе розслідування справ по вбивствам наших дітей та родичів марно», – заявив один з присутніх.
Усі учасники зібрання разом з Президентом висловили спільну позицію щодо потреби тотального перезавантаження суддівської влади. Президент повідомив, що саме на це націлені зміни до Конституції в частині реформи правосуддя, розгляд яких на часі у Парламенті. Родини загиблих Героїв Небесної сотні планують звернутися до депутатів Верховної Ради з вимогою щодо неприпустимості застосування застави та необхідності голосування за конституційні зміни щодо судової реформи.