Глава зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі під головуванням Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
Павло Клімкін подякував за солідарну підтримку з боку НАТО у протидії російській агресії, поінформував учасників засідання про хід переговорного процесу у Нормандському форматі, наголосивши на відданості нашої держави виконанню Мінських домовленостей.
Особливий наголос українською стороною було зроблено на необхідності припинення вогню; відведення російських військ з Донбасу; надання повного доступу Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ для здійснення контролю за ділянкою українсько-російського кордону та об’єктів на окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей; звільнення полонених; забезпечення доступу на територію Донбасу міжнародних організацій. Підкреслено, що Крим був і залишається невід’ємною частиною України.
Союзники підтвердили незмінність твердої позиції Альянсу щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, рішучого засудження триваючої агресії з боку Росії та невизнання анексії Криму. Було також зазначено про ефективність санкцій, накладених на Росію та наголошено на важливості їхнього продовження до припинення російської агресії проти України.
Міністр підтвердив рішучість України на шляху євроатлантичної інтеграції, а також висловив зацікавленість у поглибленні політичної та практичної взаємодії нашої держави з НАТО в рамках Особливого партнерства.
Комісія Україна-НАТО обговорила прогрес у реалізації Комплексного пакету допомоги НАТО для України, який було схвалено на Варшавському саміті Альянсу у липні ц.р. Міністри узгодили плани подальшої взаємодії з метою зміцнення обороноздатності нашої держави, а також задля посилення безпеки східного та південно-східного флангів, в т.ч. в Чорноморському регіоні.
Міністри закордонних справ держав-членів НАТО відзначили прогрес України у здійсненні реформ, наголосили на важливості їх подальшої імплементації, запевнили у продовженні надання допомоги Україні у реформуванні національного сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО.
В рамках візиту до штаб-квартири НАТО П.Клімкін також провів переговори з Генсекретарем НАТО Є.Столтенбергом та двосторонні зустрічі з керівниками зовнішньополітичних відомств США Дж.Керрі, Великої Британії Б.Джонсоном, Нідерландів Б.Кундерсом та Данії А.Самуельсеном.