• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 13.07.2012
Опубліковано 13 липня 2012 року о 14:24

Огляд ЗМІ за результатами інтерв'ю українським ЗМІ про військову співпрацю Україна-НАТО Начальника відділу співпраці та регіональної безпеки НАТО генерал-майора К.Бранко. 13.07.12

УНІАН

В НАТО вирішили з оптимізмом подивитися на майбутнє української армії

У НАТО оптимістично дивляться на майбутнє реформування Збройних cил України.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заявив сьогодні українським журналістам директор відділу співпраці та регіональної безпеки НАТО генерал-майор Карлос Бранко.

“Одна з галузей співробітництва - в сфері трансформації та реформування армії... Ми дивимося на цей виклик з оптимізмом”, - сказав він.

Генерал-майор зазначив, що однією з найбільших проблем на шляху реформування Збройних cил України залишається питання фінансування.

“Разом з тим ми можемо бачити певне світло в кінці тунелю”, - сказав він.

За його словами, як позитив у НАТО сприймаються підписання Президентом України Національної стратегії безпеки та Військової доктрини, а також збільшення оборонного бюджету України.

“Ми аналізуємо ці речі. Ви знаєте, коли дивишся на бокал, завжди можна сказати, що він напівповний або напівпорожній. Ми намагаємося використовувати позитивний, оптимістичний підхід, оскільки ми вважаємо, що з негативної точки ми не зможемо підняти енергію для відповіді на цей виклик”, - сказав К.Бранко.

“Реальність в тому, що у нас є певна надія. І це не просто красиві слова, щоб ощасливити людей”, - додав він.

Військова співпраця України з НАТО не залежить від поточної політики

Зміна політичної ситуації в Україні не вплинула на її військове співробітництво з НАТО.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це заявив українським журналістам директор відділу співпраці та регіональної безпеки НАТО, генерал-майор Карлос Бранко.

“Розвиток у політичній сфері не завадив, не спричинив жодного негативного впливу на наше військове співробітництво”, - сказав він.

Генерал-майор зазначив, що коли в 2010 році Україна припинила цікавитися членством в НАТО, можливість продовжувати військову співпрацю збереглася, а в деяких сферах навіть була розширена.

При цьому він висловив сумнів у тому, що політичний аспект співпраці України з Північноатлантичним альянсом може вплинути на співпрацю у військовій сфері.

“У мене немає магічного кристалу. Але є одна річ, яку я можу сказати. Політичні зміни в минулому не мали негативного впливу. Політичний розвиток в Україні в минулому не впливав негативно ні на шлях нашого співробітництва, ні на бажання та стимули для українських військових гравців грати в цю гру з нами. Це – не спекуляції, це – факт”, - підкреслив К.Бранко.

УКРІНФОРМ

НАТО оптимістично оцінює перспективи оборонної реформи в Україні

У Північноатлантичному альянсі позитивно оцінюють перспективи співпраці з Україною у сфері проведення оборонної реформи.

Про це заявив керівник Управління співробітництва і регіональної безпеки Міжнародного військового штабу НАТО генерал-майор Карлос Бранко під час зустрічі з українськими журналістами у п'ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Незважаючи на наявні труднощі, я з оптимізмом дивлюся на перспективи подальшої успішної реалізації співпраці з Україною у питанні проведення оборонної реформи", - сказав К.Бранко.

За його словами, головні проблемні питання у відносинах між Україною і НАТО у військовій сфері лежать у площині проведення оборонної реформи.

"Коли ми говоримо про трансформацію оборонної сфери, то мусимо зважати на важливість фінансового чинника у цьому процесі", - зазначив К.Бранко.

Він наголосив, що реформи - це такий процес, результат у якому можна отримати у середньостроковій та довгостроковій перспективах. "Але спочатку необхідно здійснити інвестиції, що залежить від ситуації навколо оборонного бюджету", - зауважив представник Міжнародного штабу Альянсу.

При цьому К.Бранко відзначив нещодавнє ухвалення в Україні нових програмних керівних документів у сфері безпеки та оборони: Стратегії національної безпеки та Військової доктрини. Він зауважив, що після цього в НАТО очікують на вихід в Україні інших важливих документів у цій сфері, як-от стратегічного оборонного бюлетеня та концепції розвитку Збройних сил. "Це дуже важливо, адже зможе надати нового поштовху, удосконалити та зміцнити наше співробітництво у цій сфері", - переконаний генерал.

У НАТО запевняють, що політика не зашкодила військовій співпраці з Україною

Політичні події в Україні не мали негативного впливу на розвиток і поглиблення співпраці України і НАТО у військовій сфері.

Про це заявив керівник Управління співробітництва і регіональної безпеки Міжнародного військового штабу НАТО генерал-майор Карлос Бранко на зустрічі з українськими журналістами у п'ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Політичні події, перетворення, які відбувалися в Україні раніше, не мали негативних наслідків для співробітництва держави з НАТО у військовій сфері. ...Досвід нашої практичної співпраці це підтверджує. Ми маємо дуже жваве, активне та всеохоплююче співробітництво", - підкреслив К.Бранко.

Він уточнив, що, незважаючи на розвиток внутрішньополітичної ситуації в Україні у 2010 році, коли держава оголосила про позаблоковий статус та відмовилася від намірів приєднатися до НАТО, сторони "продовжили співпрацю на досягнутому рівні і навіть поглибили та розширили її".

"Ми також маємо добрі перспективи для продовження співробітництва із набраним темпом", - висловив своє бачення майбутнього взаємин України з НАТО у військовій сфері представник Міжнародного штабу Альянсу.

Серед головних напрямків співпраці він назвав підвищення військових спроможностей Збройних сил України та рівня оперативної сумісності із силами НАТО, допомогу з боку Альянсу у трансформації безпекового сектору держави, проведення оборонної реформи та професіоналізації армії.

"І, звичайно, хочу наголосити на внеску Збройних сил України у проведенні операцій під егідою Альянсу та участі українських військових підрозділів у Силах реагування НАТО. Це ті напрямки, де ми досягли найбільшого прогресу. Україна є єдиною країною-партнером, яка бере участь у трьох найбільших операціях НАТО: у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані, у Багатонаціональних силах КФОР у Косові, а також у військово-морській операції "Активні зусилля", - зазначив генерал-майор К.Бранко.

РАДІО СВОБОДА

Участь України у ПРО НАТО ще не визначена – генерал-майор Бранко

Брюссель – П’ятнадцятирічний досвід поглибленого партнерства між НАТО й Україною – це нагода підбити підсумки й подивитися у майбутнє. За словами начальника управління співробітництва та регіональної безпеки Міжнародного військового штабу альянсу, генерал-майора Карлуша Бранку (Carlos Branco), політичні зміни в Україні не мали згубного впливу на двостороннє військове співробітництво. У деяких сферах ці практичні відносини навіть посилюються, зазначив генерал, спілкуючись у штаб-квартирі НАТО з українськими журналістами.

– Говорячи про співпрацю України й НАТО, ми кожного разу забуваємо один аспект, а саме: про внесок України до так званих «штабних елементів партнерства». Йдеться про українських офіцерів, які у рамках партнерства працюють у командних структурах НАТО. Кидається у вічі їхній високий професіоналізм, наполегливість у навчанні. У рамках операційної взаємодії українські офіцери вчаться у нас вести справи, а для Збройних сил України користь від цього примножуватиметься.

– Які основні підсумки п’ятнадцяти років поглибленої співпраці НАТО й України?

Попри оголошення у 2010 році того, що Україну більше не цікавить членство в НАТО, ми все ж продовжуємо співпрацю на високому рівні, а у деяких сферах ми її навіть поглибили

– Розвиток подій у політичній сфері не погіршив, не вплинув негативно на наше військове співробітництво. Попри оголошення у 2010 році того, що Україну більше не цікавить членство в НАТО, ми все ж продовжуємо цю співпрацю на високому рівні, а в деяких сферах ми її навіть поглибили. Безумовно, найуспішнішою ця співпраця є у залученні України до операцій під керівництвом Північноатлантичного альянсу. Це єдина країна-партнер, що бере участь у всіх трьох операціях під командуванням альянсу: силах стабілізації в Афганістані, Косові, а також у антитерористичній морській місії «Активні зусилля», яка з операційної має у майбутньому перетворитися на централізовано-мереживну. Зокрема, наголошу, що Україна була першою нацією серед партнерів, що зробила свій внесок до Сил реагування НАТО.

– Які подальші плани цієї співпраці?

– Президент Янукович уже заявив, що він із 2015 року надасть 500 тисяч доларів (як участь у трансформації Афганістану). Україна також готова долучитися до майбутньої натовської місії у цьому регіоні. Слід відзначити й готовність українців до участі наступного року в операції «Океанський щит» із фрегатом «Гетьман Сагайдачний». Важливо сказати й про збільшення внеску України до Сил реагування НАТО. Цього року готовими до залучення є 6 українських частин, а в майбутньому їхня кількість має зрости до 14.

– Не торкаючись політичних, а тільки військових аспектів, яке місце буде відведене Україні у створюваній НАТО європейській системі ПРО?

– Як відомо, на саміті у Чикаго НАТО оголосила про тимчасові можливості (ПРО), які, звичайно, захищатимуть лише деякі частини території. Ця система має стати повністю операційною до кінця цього десятиліття. Північноатлантичний союз ще має визначити, яким буде внесок держав-партнерів у цей проект. Наразі рішення ще немає, ведеться внутрішня робота. Про остаточне рішення буде повідомлено, коли буде визначена позиція НАТО. Хоча неофіційні дискусії вже ведуться, альянс все ще не знає, як саме до цього будуть залучати країн-партнерів.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux