• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 10.07.2012
Опубліковано 10 липня 2012 року о 13:28

Огляд ЗМІ за результатми відзначення 15-ї річниці Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. -10.07.12

УКРІНФОРМ

Україна вдячна НАТО за внесок у безпеку під час Євро-2012

Україна вдячна партнерам з НАТО за внесок у забезпечення безпеки під час проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Про це повідомив глава місії України при НАТО, посол України в Бельгії Ігор Долгов під час конференції у Києві, присвяченій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

“З великим успіхом закінчився чемпіонат Європи з футболу. Хочу подякувати нашим партнерам по Альянсу за увагу, за внесок у забезпечення безпеки цієї унікально важливої міжнародної події”, - сказав він.

Дипломат також висловив сподівання, що досвід співпраці між Україною та НАТО у межах підготовки до Євро-2012 набуде подальшого розвитку та стане основою для якісно нових рівнів співробітництва.

Як повідомляло агентство, Північноатлантичний альянс надав консультаційну та практичну допомогу Україні та Польщі у забезпеченні громадської безпеки під час чемпіонату Європи з футболу. Зокрема, за згодою сторін, під час матчів здійснювалося патрулювання повітряного простору літаками НАТО та було запроваджено спеціальний режим обміну даними про повітряну обстановку.

НАТО обіцяє слідкувати за демократичним розвитком України

Північноатлантичний альянс продовжуватиме слідкувати за демократичним розвитком та дотриманням верховенства права в Україні.

Про це сказав заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, посол Дірк Бренгельманн під час конференції “Партнерство Україна - НАТО: минуле, сучасність та майбутнє” у Києві під час прямого включення з Брюсселя, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

“Члени Альянсу продовжуватимуть дуже ретельно слідкувати за контекстом демократичного розвитку верховенства права в Україні”, - зазначив він.

На думку Бренгельманна, Україна має розвиватися як європейська держава на основі демократичних цінностей, “бо ці цінності є характерними і для Європейського Союзу, і НАТО”.

Крім того, як зазначив посол, схвалення нової військової доктрини та національної стратегії безпеки України, “які розроблялися в консультації з членами Альянсу”, відкривають шлях до нового розділу реформ та модернізації в секторі безпеки та оборони України. “Члени Альянсу позитивно відреагували на ці важливі реформи”, - зазначив він.

Бренгельманн також наголосив на важливості співпраці України з Альянсом у межах Річної національної програми. Він нагадав, що Україна успішно здійснила 3 цикли програми і зараз виконує четвертий.

За словами заступника Генсека НАТО, Річна національна програма показує Україні зразок модернізації та допомагає досягти найкращих стандартів у сферах урядування. “Прийнявши пропозиції участі у Річній національній програмі, Україна погодилась на більш комплексні відносини з НАТО”, - наголосив він.

.

У НАТО вважають, що статистикою співпраці з Україною можна пишатися

Україна та НАТО можуть пишатися статистикою співпраці за 15 років відносин.

Таку думку висловив заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики Хусейн Діріоз під час конференції у Києві, присвяченій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

“Ми можемо пишатися нашим співробітництвом”, - зазначив він.

За словами заступника Генсека НАТО, за 15 років співпраці України та Альянсу більше 4 тис. українських військовослужбовців взяли участь в операціях під егідою НАТО. Крім того, наголосив він, більше 2,5 тис. офіційних осіб було підготовлено у межах програми професійної підготовки НАТО - Україна, ще близько 5 тис. колишніх військовослужбовців пройшли перепідготовку у межах програми, яка була розроблена на допомогу українській економіці. Крім того, в Україні було утилізовано більше 400 тис. одиниць надлишкової зброї та 16 тис. тонн боєприпасів.

Як наголосив Х.Діріоз, Україна та НАТО мають "не зупинятися на досягнутому" і розвивати співпрацю. Пріоритетами співробітництва він назвав майбутню участь України в операції “Океанський щит” по боротьбі з піратством.

“Україна запропонувала свій внесок у операцію “Океанський щит”. Україна буде першим партнером НАТО і візьме участь у цій антипіратській операцій з військовими країн-членів Альянсу”, - додав він.

НАТО готує конференцію високого рівня про стан та перспективи партнерства з Україною

Організація Північноатлантичного договору ініціює проведення в Україні міжнародної конференції високого рівня, присвяченої історії та перспективам двостороннього партнерства.

Про це заявила у понеділок помічник Генерального секретаря НАТО з публічної дипломатії Колінда Грабар-Кітарович на церемонії відкриття фотовиставки з нагоди 15-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і Організацією Північноатлантичного договору, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Відділ публічної дипломатії штаб-квартири та Центр документації й інформації НАТО у Києві докладають зусиль для організації в Україні конференції високого рівня щодо минулого та майбутнього відносин між Україною і НАТО", - повідомила помічник Генсека Альянсу.

К.Грабар-Кітарович позитивно оцінила нещодавно проведену українською стороною презентацію нових редакцій Стратегії національної безпеки та Військової доктрини України, які "започаткували новий етап співробітництва та реформ в оборонній сфері".

"Наші відносини з Україною із самого початку були продуктивними та успішними", - наголосила високий представник Альянсу.

Як повідомляло агентство, 9 липня 1997 року у Мадриді Україна та Організація Північноатлантичного договору підписали Хартію про особливе партнерство.

Огризко закликає ховатися за НАТО

Найкращим гарантом безпеки для України мав би бути Північноатлантичний альянс.

На цьому наголосив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко в інтерв'ю Радіо Свобода, повідомляє УКРІНФОРМ.

«Ми повинні знайти своє місце в системі координат безпекових. І кращої, ніж НАТО, у нас сьогодні немає», - сказав переконаний Огризко.

Він позитивно оцінив проведення на території України міжнародних навчань за участю країн-членів НАТО «Сі Бриз».

«У цьому є певний шанс на те, що практична співпраця, яка є сьогодні між Україною і НАТО, не буде формальною. І в цьому плані той інструмент, який нам вдалося утворити, а саме річні національні програми, має бути збережений, поглиблений, має бути більш ефективним. Бо, з практичної точки зору, якщо відкинути деякі політичні моменти, він мало чим відрізняється від ПДЧ», - зазначив Огризко.

Він також підкреслив, що НАТО могло б бути активнішим щодо України навіть попри проголошену політику позаблоковості.

«Ніхто досі навіть не може сформулювати: що ж це таке, які правові механізми реалізації цієї позаблоковості, яким чином вона має співіснувати з іншими системами безпеки? Тобто, це просто гасло, яке насправді було відповіддю на тиск з боку Москви», - наголосив Володимир Огризко.

Україна і НАТО відзначають 15-ту річницю особливого партнерства

Сьогодні, 9 липня, виповнилося 15 років з дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору.

З нагоди пам'ятної дати Місія України при НАТО організувала у штаб-квартирі військово-політичного блоку у Брюсселі фотовиставку, що висвітлює віхи політичного діалогу та практичної співпраці між сторонами, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

"Найголовніше - це спроможність і НАТО, й України адекватно реагувати на ті зміни і виклики, з якими ми стикаємося у цьому динамічному сучасному світі", - наголосив у своєму зверненні з нагоди 15-ї річниці підписання Хартії голова місії України при НАТО Ігор Долгов.

Дипломат підкреслив, що українська сторона пишається цим партнерством, яке є спільною цінністю, та робить вагомі кроки для його зміцнення і розвитку.

І.Долгов нагадав, що саме у партнерстві з Україною Організація Північноатлантичного договору започатковувала такі унікальні сфери та напрямки співпраці, як охорона довкілля, реалізація наукових програм, публічна дипломатія, робота з молоддю тощо.

"Звичайно, пріоритетними у діяльності Альянсу є допомога у проведенні оборонної реформи в Україні та підтримка кроків, що здійснюються керівництвом держави у важливій безпековій сфері", - зазначив голова Місії України при НАТО.

Водночас посол акцентував увагу на тому, що НАТО - це не лише військова організація, а й політична, що здійснює важливі заходи із розвитку та підтримки суспільств у країнах-партнерах.

"Отже, відзначаючи 15-ту річницю підписання Хартії, ми можемо констатувати, що наше особливе партнерство є успішним і ефективним. Ми упевнено дивимось у майбутнє, додаючи нові проекти та ініціативи для підвищення ефективності нашої співпраці з НАТО з метою зміцнення безпеки на Європейському континенті", - наголосив І.Долгов.

НАТО усвідомлює, що відносини з ЄС для України є більш пріоритетними, ніж з Альянсом

У НАТО усвідомлюють, що розвиток відносин з Євросоюзом є першочерговим завданням для України, і у цьому контексті взаємини між Україною і НАТО відходять на другі позиції.

Про це у понеділок під час телемосту Брюссель-Київ під час конференції "Партнерство Україна - НАТО: минуле, сучасність та майбутнє" заявив заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Дірк Бренгельманн, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Представник НАТО наголосив, що Альянс поважає суверенне рішення України щодо позаблокового статусу та розуміє пріоритетне бажання України провадити політику європейської інтеграції. "Ми вважаємо, що у цьому сенсі ваші відносини (Україна-ЄС. - Ред.) є першочерговим завданням для України, а НАТО є на другому плані. Це нормально нами сприймається, оскільки це та політика, яку ви бачите, яку хочете провадити у майбутньому", - зазначив він.

За словами дипломата, співпраця між НАТО й Україною сприяє інтеграції України з ЄС, адже НАТО і ЄС засновані на ідентичних ключових засадах та цінностях. Дірк Бренгельманн зауважив, що просування України до таких спільних цінностей здійснюється, зокрема, у рамках спільної роботи над Річною національною програмою співробітництва Україна-НАТО.

"У контексті Річної національної програми, на нашу думку, ми сприяємо подальшій інтеграції України в Європейський Союз, бодай опосередковано", - сказав він.

Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО виповнилося 15 років

Сьогодні виповнюється 15 років від дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО. З цієї нагоди у Дипломатичній академії України відбувається конференція за участю урядовців, дипломатів, експертів з країн НАТО та з України.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров, відкриваючи конференцію, відзначив: партнерство України і НАТО має стабільний характер та відіграє велику роль як у царині реформування оборонного сектору держави, так і у створенні модерної системи міжнародної безпеки.

«У цьому контексті хотів би нагадати: 134 українські миротворці несуть службу у складі сил KFOR (The Kosovo Force) у Косові, понад 20 українських військовослужбовців перебувають у складі міжнародної місії сил сприяння безпеці в Афганістані. Триває участь України в операції «Спільні зусилля» у Середземному морі», – повідомив Олефіров.

Директор Центру інформації НАТО в Україні Наталя Немилівська відзначила, що партнерство України та альянсу багато у чому допомогло Україні.

«Незмінна відданість НАТО незалежності та територіальній цілісності України допомогло українській державі у розвитку її власної зовнішньої політики та політики у галузі безпеки. По-друге, партнерство з НАТО вплинуло на проведення внутрішніх реформ в Україні, зокрема, у секторі оборони та безпеки», – сказала Немилівська.

Хартія про особливе партнерство між Україною і НАТО – перший документ, яким було оформлено стосунки між Києвом та альянсом; документ сформував параметри співробітництва – від підтримки з боку НАТО реформ в Україні (у галузі оборони та безпеки) і до участі українців у міжнародних місіях під командуванням альянсу з підтримки миру та розвитку в окремих регіонах світу (у так званих гарячих точках).

Реформування Збройних сил відбувається за стандартами НАТО – Міноборони України

Реформування Збройних сил України відбувається і проходитиме надалі за євроатлантичними стандартами, заявив сьогодні на конференції «15-річчя хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО» заступник міністра оборони Володимир Можаровський.

«Міністерство оборони буде докладати максимум зусиль для розвитку конструктивного партнерства між Україною і НАТО в оборонній сфері. Ми будемо продовжувати здійснювати заходи реформування і розвитку Збройних сил країни, беручи за основі євроатлантичні стандарти. Вони направлені на досягнення сумісності зі збройними силами НАТО».

За словами Можаровського, подібний підхід до реформ Збройних сил передбачений у затвердженій Президентом Віктором Януковичем Стратегії національної безпеки та Військової доктрини держави.

Сьогодні виповнюється 15 років від підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО; згідно з положеннями документу, Альянс надає українській стороні підтримку у реформ оборонної та безпекової сфери, у модернізації українського війська та в процесі знищення надлишкової та застарілої зброї.

Окрема програма між Україною і НАТО стосується соціальної адаптації українських військовослужбовців, які потрапили під скорочення при реформуванні війська.

ИНТЕРФАКС

Посол Долгов: Адекватная реакция на вызовы современного мира - главное в отношениях Украины и НАТО

Главное достижение в отношениях Украины и НАТО - способность адекватно реагировать на вызовы современного мира, заявляет глава миссии Украины при НАТО, посол Игорь Долгов.

Открывая в понедельник в штаб-квартире НАТО фотовыставку, посвященную 15-летию подписания Хартии об особом партнерстве, украинский дипломат констатировал, что за эти 15 лет многое изменилось как в НАТО, так и в Украине, и в мире.

"Чем характеризуются наши отношения и чем они отметились за эти годы? Мне кажется, что главное - это способность и НАТО, и Украины адекватно реагировать на те изменения и вызовы, с которыми мы сталкиваемся в этим динамичном современном мире", - сказал он.

И.Долгов напомнил, что сотрудничество Украины и альянса началось с первых дней независимости государства. "Это партнерство - общая ценность, и мы делаем шаги для того, чтобы его укреплять и развивать", - уверен глава миссии.

Украинский дипломат подчеркнул, что во многих сферах сотрудничества "Украина открывала новые пути и возможности, которые потом распространялись на другие страны-партнеры НАТО". В связи с этим посол привел в пример сотрудничество в сфере охраны окружающей среды, разработку научных программ, общественную дипломатию.

"Особо в поле зрения сотрудничества Украины и альянса - проведение оборонной реформы и поддержка со стороны НАТО шагов украинского руководства в этой сфере", - отметил он.

И.Долгов также привел примеры конкретных проектов, реализация которых "улучшила условия и безопасность для многих граждан Украины".

Дипломат констатировал, что, встречая 15-ю годовщину Хартии, обе стороны – Украина и НАТО – "выражают удовлетворение тем, насколько успешно и эффективно развивается наше партнерство".

"Говоря о достижениях, мы также уверенно смотрим в будущее, внося новые проекты, новые предложения для того, чтобы наше сотрудничество с НАТО было бы еще более эффективным, а наше партнерство - действительно уникальным, укрепляющим безопасность на европейском континенте", - уверен И.Долгов.

Стандарты вооруженных сил НАТО являются лучшими - Минобороны

Министерство обороны считает, что стандарты вооруженных сил Организации Североатлантического договора (НАТО) являются лучшими.

Об этом сказал заместитель министра обороны-руководитель аппарата Владимир Можаровский на конференции, посвященной 15-летию подписания Хартии об особенном партнерстве между Украиной и НАТО.

"Я думаю, что никого сегодня не нужно убеждать в Министерстве обороны или в Вооруженных силах, или в целом в нашем государстве, что стандарты Вооруженных сил НАТО на сегодняшний день - лучшие стандарты", - сказал он.

Он также отметил, что Украина намерена и в дальнейшем принимать активное участие в операциях Альянса, в частности в антипиратской операции "Океанский щит" (Ocean Shield).

Можаровский подчеркнул, что Украина планирует поддерживать НАТО в невоенных сферах, а именно предоставлять услуги авиационных и транзитных перевозок, украинские тренировочные центры и подготовку специалистов.

Также, первый заместитель начальника Генерального штаба Вооруженных сил вице-адмирал Игорь Кабаненко сообщил, что Украина заинтересована в сотрудничестве с НАТО в сфере повышения социальной защиты военнослужащих.

МИД отрапортовало о стабильности в отношениях с НАТО

Министерство иностранных дел Украины констатирует, что отношения между Украиной и НАТО за последние 15 лет демонстрируют стабильность.

"Мне чрезвычайно приятно отметить, что все 15 лет сотрудничества с НАТО отмечаются стабильностью", - сообщил замглавы МИД Андрей Олефиров на конференции, посвященной 15-летию подписания Хартии об особом партнерстве между Украиной и НАТО.

Он подчеркнул, что речь идет не только о постоянном политическом диалоге, но и об активном практическом сотрудничестве. В частности, дипломат упомянул участие Украины в разных миссиях в Косово, Афганистане, Ираке, а также в операции "Активные усилия" в Средиземном море. Продемонстрировала свою надежность Украина, по мнению Олефирова, во время эвакуации граждан из Ливии, в том числе представителей иностранных государств.

В свою очередь, директор центра информации и документации НАТО в Украине Наталья Немыливская акцентировала, что на сегодняшний день отношения Украины и НАТО "крепкие и базируются на сильном фундаменте".

Она подчеркнула, что Альянс намерен и дальше активно сотрудничать с Украиной, уважая ее выбор по поводу внеблокового статуса.

РАДІО СВОБОДА

Україна і НАТО: минає 15 років Хартії про особливе партнерство

Богдана Костюк 09.07.2012

Київ – Дев’ятого липня виповнилось 15 років від підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО. Це перший документ, який юридично закріпив стосунки між Києвом та Північноатлантичним альянсом, та який підтвердив участь Києва у тодішній системі європейської безпеки. Однак за цей п’ятнадцятирічний період відбулися зміни в Європі, усередині НАТО і в Україні. Чого досягнуто завдяки Хартії, які перспективи співпраці диктує сьогодення Україні та Північноатлантичному альянсу? Про це говорили у Києві учасники міжнародної конференції.

П’ятнадцять років тому, коли Україна і НАТО підписали Хартію про особливе партнерство, членами Північноатлантичного альянсу були 16 держав, тепер їх 28. Тоді НАТО визначало головним завданням розбудову системи міжнародної безпеки, при цьому Україна мала стати ключовим безпековим гравцем на сході Європи та у Чорноморському басейні. Україна ж одним із своїх зовнішньополітичних завдань вважала набуття членства в альянсі.

Як зазначив у розмові з Радіо Свобода керівник відділу партнерства Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО Мішель Дюре, нині партнерство між Україною і НАТО передбачає розв’язання комплексу значно складніших завдань.

«Ми розвиваємось, згідно з рішеннями Чикагського саміту НАТО, Україна розвивається також. НАТО і Україна співпрацюють і разом працюватимуть над розбудовою системи регіональної та європейської безпеки. Ми будемо спільно боротися з міжнародним тероризмом і піратством», – наголосив Дюре.

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська зазначила: «Коли НАТО почало співпрацювати з такими державами, як Україна, це допомогло нам краще познайомитися зі своїми партнерами. Це нова взаємна відкритість зміцнила нашу спроможність разом досягати спільних цілей та пріоритетів».

За умов стрімких змін у світі, НАТО залишається одним з ключових гравців на міжнародному секторі безпеки і готове разом із партнерами зміцнювати цю систему, наголошує Немилівська.

Київ не проти...

У свою чергу, Україна підтвердила готовність виконувати свою місію у Косові, в Афганістані та інших «гарячих точках». До того ж, Київ готовий і надалі продовжувати активний політичний діалог із північноатлантичним альянсом, враховуючи особливості «еволюції безпекового середовища та безпекової політики України в євроатлантичному просторі», наголосив у своїй статті в часописі «Наука і оборона» міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Заступник керівника МЗС України Андрій Олефіров навів учасникам конференції найбільш ефективні, на його думку, приклади співпраці України і НАТО. «Це – удосконалення європейської системи безпеки. У цьому контексті я хотів би нагадати, що 134 українських миротворці несуть нині службу у складі міжнародних сил КЕЙФОР у Косові. Триває участь України в операції «Спільні зусилля» у Середземному морі тощо», – каже Олефіров.

Заступник міністра оборони України Володимир Можаровський зазначає, що завдяки Хартії про особливе партнерство, НАТО надає Україні допомогу у реформуванні її Збройних сил та створенні міцного безпекового сектору. Відтак, українське військо у процесі реформ поступово переходить на євроатлантичні стандарти. «Ми і надалі будемо здійснювати заходи реформування та розвитку Збройних сил України, беручи за основу євроатлантичні стандарти. Вони направлені на досягнення сумісності зі збройними силами НАТО», – заявив він.

Не менш важливі напрямки співробітництва – це знищення застарілої та надлишкової зброї в Україні за технологіями Північноатлантичного альянсу та соціальна адаптація українських військовослужбовців, котрі потрапили під скорочення у процесі реформ, повідомив заступник міністра оборони.

Експерти: партнерство НАТО – Україна набула конкретики

Представники керівних структур НАТО та українського уряду наголошували: хоч Україна й проголосила себе позаблоковою державою, вона не призупинятиме програм співпраці з альянсом. Незалежні експерти вважають, що і Київ, і Брюссель зацікавлені у здійсненні конкретних програм і конкретних завдань.

«Один із найбільш серйозних висновків, які містяться у Стратегії НАТО та у Стратегії безпеки Євросоюзу – це те, що нині жодна країна чи організація, така як НАТО, не в змозі забезпечити власну безпеку тільки власними силами. Тому основний фокус в НАТО робиться на розвиток партнерства і міжнародного співробітництва», – пояснив Радіо Свобода експерт Центру Разумкова Олексій Мельник.

На сьогодні, як відзначили експерти, Північноатлантичний альянс готовий запропонувати Києву взяти участь у розбудові системи протиракетної оборони та спільно захищати повітряний простір на сході Європи та над Чорним морем.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux