НАТО високо оцінює співробітництво з Україною у сфері науки. Укрінформ. 27.06.2012
У НАТО позитивно оцінюють стан та перспективи співробітництва з Україною у межах програми «Наука заради миру і безпеки».
Про це заявила під час зустрічі з українськими журналістами у Брюсселі представник управління нових викликів і загроз штаб-квартири НАТО Деніз Юксель-Бетен, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.
«Україна є дуже активним учасником програми НАТО «Наука заради миру і безпеки». Після Росії Україна є другою за масштабом, активністю та обсягом фінансування серед країн-партнерів, що долучаються і мають позитивні результати від реалізації наукових проектів», - заявила представник штаб-квартири НАТО.
Вона уточнила, що починаючи з 1997 року – після підписання Хартії про особливе партнерство між НАТО і Україною – понад 700 українських науковців та експертів взяли участь у наукових проектах, де Альянс здійснює координуючу і фінансово-технічну підтримку у межах програми «Наука заради миру і безпеки». На сьогодні актуальними пріоритетами наукової діяльності НАТО і партнерів є сфери боротьби з тероризмом, енергетичної безпеки, кібер-захисту, радіаційного, хімічного і біологічного захисту, охорони довкілля, а також високі технології у сфері безпеки, безпека кордонів, соціальні безпекові аспекти.
За словами Д.Юксель-Бетен, нині в Україні за підтримки фондів програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» успішно виконується низка проектів. Найстарішим з них є проект УРАН, завдяки якому близько 1 мільйона користувачів з більш ніж 100 університетів та науково-дослідних інститутів 18 регіонів України мають доступ до єдиної високошвидкісної мережі Інтернет.
Окрім цього, в Альянсі позитивно оцінюється реалізація проектів, що впроваджуються науковими та дослідницькими установами України, а саме: створення нового генератора для виробництва високоенергетичного рентгенівського випромінювання у Харкові, започаткування системи моніторингу і прогнозування повеней в басейні річки Прип’ять, діяльність Трастового фонду з вилучення та захоронення радіоактивних відходів в Україні, а також проведення міжнародних семінарів і конференцій з актуальних питань безпеки.
Як також повідомила Д.Юксель-Бетен, за ініціативи та під егідою НАТО нині розглядається можливість проведення в Україні 27-28 вересня 2012 року другої щорічної міжнародної конференції з питань нових викликів безпеки. Конференція буде відкрита для участі всіх країн-членів і партнерів Альянсу і матиме на меті обговорення проблематики енергетичної безпеки, кібернетичного захисту, протидії тероризму, екологічної безпеки та захисту критичної інфраструктури тощо, а також обговорення набутого досвіду та перспектив розвитку співпраці в межах проектів Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки».