• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
«Підсумки Саміту НАТО в Чикаго 2012. Можливості для партнерів»
Опубліковано 24 травня 2012 року о 13:35

«Підсумки Саміту НАТО в Чикаго 2012. Можливості для партнерів» та відеоконференція із заступником помічника Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії д-р Стефані Бабст. Укрінформ. 24.05.12

НАТО планує перейти на гнучке і практичне партнерство з Україною

Північноатлантичний Альянс зацікавлений у тому, щоб партнерство з Україною було гнучким і "практично корисним".

Про це заявила у четвер заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Стефані Бабст під час відеоконференції Київ - Брюссель, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"У майбутньому ми будемо обговорювати, як зробити так, щоб партнерство, яке ми маємо з Україною, було дійсно гнучким і практично корисним", - сказала вона.

С.Бабст підкреслила, що партнерство "в суто політичних термінах" не може мати сенсу, оскільки "НАТО - це практична організація". "І тому ми говоримо більше про практичну реалізацію проектів і намагаємося зробити їх якомога предметнішими", - сказала вона.

За її словами, Альянс високо цінує участь України в операціях під проводом НАТО. Водночас організація занепокоєна станом верховенства права в Україні. Водночас, як запевнила С.Бабст, Альянс "не ставить під сумнів" партнерство з Україною через це. "Оскільки ми хочемо мати стратегічне партнерство з Україною в межах практичних конкретних проектів", - додала вона.

Україна проведе переговори з країнами НАТО щодо співпраці в "Інтелектуальній обороні"

Україна проводитиме переговори з окремими країнами НАТО щодо конкретної співпраці у межах ініціативи Альянсу "Інтелектуальна оборона" (Smart Defence).

Про це під час конференції "Підсумки саміту НАТО в Чикаго 2012. Можливості для партнерів" у четвер в УКРІНФОРМі сказав директор Департаменту нових викликів та роззброєння МЗС України Олександр Александрович, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Концепція Smart Defence була затверджена формально саме на саміті НАТО в Чикаго, тому жодних офіційних переговорів до того не могли проводити, оскільки не було жодного офіційного мандату країн-членів НАТО. Після формалізації цього рішення (концепції Smart Defence. - Ред.) на саміті в Чикаго ми будемо вести вже конкретні переговори, передусім по лінії Міністерства оборони України, вже з індивідуальними країнами-членами НАТО про можливе залучення України у тій чи іншій сфері", - зазначив він.

За словами О.Александровича, в НАТО "в цілому" позитивно оцінюють потенціал України для участі в ініціативі військово-політичного блоку "Інтелектуальна оборона". Проте, як він зазначає, називати конкретні сфери співпраці на цьому напрямі зарано. "Потенційно є можливість співпрацювати у будь-якій сфері, оскільки, ви знаєте, наш військово-промисловий комплекс достатньо потужний", - наголосив він.

Як повідомляло агентство, ініціатива "Інтелектуальна оборона" (Smart Defence) є концепцією, запропонованою з метою заощадження матеріально-фінансових ресурсів в умовах глобальної економічної кризи. Вона полягає в оптимальному та ефективному зосередженні союзників на найбільш важливих компонентах, які є критичними для підтримання та підвищення оперативних можливостей НАТО.

НАТО не прагне стати "глобальним поліцейським" - представник Альянсу

Північноатлантичний Альянс (НАТО) не має наміру стати "глобальним поліцейським" чи замінити ООН, зазначила заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії доктор Стефані Бабст.

Про це вона заявила в четвер, виступаючи під час відеоконференції Київ-Брюссель, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Альянс, звичайно, не хотів би стати глобальним поліцейським та не має жодних амбіцій замінити ООН, або не хотів би стати організацією універсального спрямування", - заявила С. Бабст.

Вона додала, що основна місія НАТО (відданість колективній безпеці та захист держав-членів організації, їх територій та населення) все ще залишається "чинною для кожної з 28 країн-членів".

Водночас, зампомічника зазначила, що ті глобальні виклики, з якими стикається організація у XXI столітті щодо підтримання безпеки, вимагають від НАТО співпраці на глобальному рівні - з іншими державами, неурядовими організаціями та іншими партнерами. Подібні умови, за словами С. Бабст, вимагають від НАТО гнучкості, оскільки необхідно узгодити інтереси та потреби всіх зацікавлених сторін. "В цьому і полягає раціональна суть нашого партнерства", - заявила С.Бабст.

У НАТО обіцяють не підштовхувати Україну до перегляду позаблоковості

Північноатлантичний альянс поважає рішення офіційного Києва щодо позаблоковості і не має наміру підштовхувати Україну до перегляду оборонної політики.

Про це заявила у четвер заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Стефані Бабст під час відеоконференції Київ-Брюссель, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Ми поважаємо рішення українського уряду щодо позаблоковості і не маємо намірів підштовхувати будь-кого, у тому числі, Україну, до перегляду своєї оборонної політики", - сказала вона.

С.Бабст наголосила, що НАТО продовжуватиме співробітництво з Україною в межах Річної національної програми, щоб "проекти, схвалені як частина нацпрограми, виконувалися та приносили практичні результати". "І щоб ми - як у Києві, так і у Брюсселі - могли справді сказати, що рухаємося вперед у практичному сенсі", - додала вона.

Представник НАТО також додала, що Альянс привітав участь Президента України Віктор Януковича у саміті в Чикаго, під час якого український лідер вказав на зобов'язання країни щодо надання допомоги Афганістану, а також залучення до операції НАТО в районі Африканського Рогу "Океанський щит".

Саміт в Чикаго підсилить інтерес України до НАТО - експерт

Інтерес української влади до питання співпраці з НАТО може посилитися після останнього саміту Альянсу, який відбувся 20-21 травня в Чикаго.

Таку думку під час конференції "Підсумки саміту НАТО в Чикаго 2012. Можливості для партнерів" у четвер у Києві висловив голова громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, передає кореспондент УКРІНФОРМу

"Я спрогнозував би певне посилення інтересу у владі до питань співробітництва України з НАТО після саміту", - сказав він.

Експерт припустив, що українське керівництво, проаналізувавши результати саміту, перегляне зовнішньополітичні пріоритети та позиціонування України на міжнародній арені, підсиливши важливість співпраці саме з Альянсом.

Як повідомляло агентство, 20-21 травня в Чикаго відбувся 25-й саміт Організації Північноатлантичного договору, який став наймасштабнішим в історії Альянсу. У зустрічі високого рівня взяли участь близько 60 глав держав, урядів та міжнародних організацій, у тому числі Президент України Віктор Янукович.

Укрінформ, Стефані Бабст, Генеральний секретар НАТО з питань громадської дипломатії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux