• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Андрій Парубій закликав країни-члени НАТО збільшити присутність своїх кораблів і повітряного контролю в акваторії Чорного моря
Опубліковано 27 листопада 2018 року о 21:10

27 листопада Голова Верховної Ради України Андрій Парубій провів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі зустріч з Генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору Єнсом Столтенбергом.

Андрій Парубій поінформував Єнса Столтенберга про напад, вчинений російськими військовими кораблями на українські кораблі у Керченській протоці.

«Якщо у попередні роки Росія приховувала злочинні дії своїх військових під час анексії Криму та на Донбасі, постійно маскуючи своїх військових або під так звану «кримську самооборону» або під нібито «місцевих шахтарів», то цього разу напад на українські кораблі у Керченській протоці Росія здійснила відкрито, не ховаючись, під російськими прапорами», - зазначив Андрій Парубій.

Голова Верховної Ради поінформував, що реакцією української влади на агресію Росії стало введення воєнного стану у десяти областях України. «Мною у понеділок була внесена Постанова, яку підтримав Парламент, про призначення виборів Президента України на 31 березня 2019 року. Тож, спростовуючи російські фейки, введення воєнного стану не зашкодить проведенню виборів в Україні»,- зазначив Андрій Парубій і наголосив, що Путін розуміє тільки мову сили. «Нам усім потрібна активна реакція вільного світу на злочини Росії. Тож я закликаю країни-члени НАТО збільшити в акваторії Чорного моря присутність своїх кораблів і повітряного контролю»,- зазначив Андрій Парубій, звертаючись до Генерального секретаря НАТО.

Голова Верховної Ради поінформував також Єнса Столтенберга про те, що Верховна Рада України розпочала процес закріплення у Конституції України положення про зобов'язання щодо вступу України до НАТО та ЄС. Відтак, він закликав Генерального секретаря надати Україні чіткий сигнал про перспективи членства у НАТО, зокрема у формі плану дій щодо членства в Організації Північноатлантичного договору.

Голова Верховної Ради України розповів Єнсу Столтенбергу про прогрес здійснення реформ в Україні, зокрема, про ухвалення Закону України «Про національну безпеку», та поінформував, що зараз у Парламенті розробляється ряд законів, необхідних для повноцінного функціонування Закону «Про національну безпеку», серед них законопроекти: про розвідку, про лібералізацію у сфері оборонних закупівель, про створення парламентського комітету нагляду за спецслужбами. Також Андрій Парубій розповів про ухвалення Законопроекту про розмінування у першому читанні та спрогнозував ухвалення цього закону у другому читанні до кінця грудня поточного року.

Андрій Парубій також закликав активізувати діяльність Трастового фонду НАТО з кіберзахисту. Зокрема, Голова Верховної Ради спрогнозував втручання Російської Федерації у вибори в Україні шляхом кібератак на сервери Центральної виборчої комісії, а відтак Україна потребує допомоги своїх союзників у захисті від кібератак.

Голова Парламенту зазначив, що будівництво газогону «Північний потік -2» - це не економічний, а політичний проект Російської Федерації. «Північний потік-2» - це спосіб прямого шантажу і розбалансування Європейського Союзу і України, який використовує Путін. Тому «Північний потік -2» має бути зупинено. «Це має бути солідарна позиція всіх держав-членів НАТО»,- підсумував Андрій Парубій.

На завершення зустрічі Голова Верховної Ради Андрій Парубій передав Генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу Звернення Верховної Ради України у зв'язку з актом агресії Російської Федерації.

По завершенню зустрічі А.Парубій здійснив підхід до преси, під час якого коротко поінформував журналістів про підсумки зустрічі та відповів на численні запитання.

Джерело

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux