28 березня ц.р. Заступник Міністра освіти і науки України М.В.Стріха провів низку заходів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Зокрема, він взяв участь у 16-му засіданні Спільної робочої групи Україна–НАТО зі співробітництва з питань науки та охорони довкілля та засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні політичного комітету, скликаного того ж дня з метою інформування союзників про стан та перспективи розвитку співпраці України з Альянсом у вищезгаданих сферах.
У ході засідань українською стороною була надана інформація про співробітництво українських науковців з науковими установами НАТО, а також позитивний вплив такої співпраці на сприйняття громадськістю ініціатив НАТО в Україні.
У НАТО зазначили, що співпраця з Україною триває з 1991 року і визнана успішною усіма країнами, представники яких брали участь у проектах Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» (НЗМБ). Станом на 16 січня 2019 р., в Україні успішно виконуються 33 наукові проекти за фінансової підтримки Альянсу.
Україна п’ятий рік поспіль (з 2014 року) перебуває на першому місці серед країн-партнерів Альянсу за кількістю наукових проектів та обсягом їх фінансування в рамках Програми НЗМБ. Яскравими прикладами успішної співпраці є такі проекти, як «Циклотрон» у Харкові, «URAN» для мережі українських технічних інститутів, проект з гуманітарного розмінування, надання допомоги ДСНС України у зв’язку з пожежею у Балаклеї, телемедицина та інші проекти, які сприяли розвитку наукових досліджень в Україні та зміцненню оборонних спроможностей нашої держави.
За інформацією представників НАТО, під час проведення відбору потенційних проектів у 2019 році перевага надаватиметься таким, що спрямовані на розвиток інноваційних досліджень і технологій, а також на подолання гібридних загроз.